Командування НАТО українською назвало Україну одним із цінних партнерів Альянсу
Україна стала першою країною – партнером Північноатлантичного альянсу, що взяла участь у роботі сил швидкого реагування НАТО. Про це йдеться в повідомленні сухопутного командування союзників НАТО у Twitter 5 квітня.
"Україна є цінним партнером Альянсу як один з шести наших партнерів із розширених можливостей, і в даний час у штабі сухопутного командування працює один український офіцер", – зазначають у повідомленні. Пост у Twitter опублікували англійською та українською мовами.
Організацію Північноатлантичного договору було засновано 4 квітня 1949 року з метою захисту Європи від радянського впливу. Спочатку в Північноатлантичний альянс входило 12 країн, сьогодні членами НАТО є 30 держав, зокрема пострадянські Литва, Латвія й Естонія.
Україна активізувала співпрацю з НАТО 2014 року на тлі анексії Криму Росією і збройного конфлікту на Донбасі.
Наприкінці 2014 року Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від політики "позаблоковості". Відповідно до Воєнної доктрини України, ухваленої 2015 року, поглиблення співпраці з НАТО є пріоритетним завданням.
7 лютого 2019 року український парламент ухвалив закон про внесення в Конституцію положення про стратегічний курс держави на набуття повноправного членства України в Європейському союзі й Організації Північноатлантичного договору. Закон набув чинності 21 лютого.
У 2018 році в НАТО визнали за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі, у 2020-му Україна здобула статус партнера розширених можливостей.
4 квітня 2021 року президент України Володимир Зеленський привітав членів НАТО з річницею створення Північноатлантичного альянсу й заявив, що розраховує на підтримку країн НАТО в наданні Україні плану дій щодо членства в Альянсі.