Комісія з добору директора НАБУ виключила другого у рейтингу кандидата. Це детектив НАБУ, який розслідував справу Татарова

Габрієлян: Я дуже засмучений з приводу припинення участі [у конкурсі], але оскаржувати це рішення не буду
Фото: radiosvoboda.org
Комісія з добору директора Національного антикорупційного бюро 6 лютого виключила з конкурсу Руслана Габрієляна – військовослужбовця й детектива НАБУ, який розслідував справу заступника глави Офісу президента Олега Татарова і до фінального етапу конкурсу посідав друге місце в рейтингу.

Про це повідомили "Схеми" (проєкт "Радіо Свобода").

Габрієляна виключили з конкурсу через відсутність у нього п'ятирічного досвіду на керівній посаді. Рішення комісія ухвалила одноголосно.

Офіс прокурора у відповідь на запит комісії поінформував, що не вважає керівною одну з посад, яку у своїй автобіографії вказав Габрієлян, а саме – "прокурора відділу прокуратури Південного регіону України".

Габрієлян не погоджується із цим. Про це він сам сказав "Схемам".

"Відповідно до функціональних обов'язків прокурора відділу прокуратури Південного регіону, за мною закріплювалися дві прокуратури за напрямом моєї діяльності: перша – Дніпропетровська, друга – Запорізька. Я здійснював керівництво у підлеглих прокуратурах гарнізонів. Проводив перевірки, надавав професійну допомогу щодо протидії корупції у військовій сфері. Все це записано у відповідному документі, на який я посилався, коли розписував, що це керівний стаж. Я дуже засмучений з приводу припинення участі, але оскаржувати це рішення не буду", – сказав він.

Детектив просив конкурсну комісію звернутися до прокуратури Південного регіону і дістати повну письмову відповідь щодо його керівного стажу. Але голова конкурсної комісії, перший проректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Микола Кучерявенко заявив, що "у комісії є вся інформація".

Габрієлян до початку повномасштабного вторгнення РФ був керівником відділу детективів НАБУ, зокрема був у групі детективів, яка розслідувала справу Татарова. Коли почалася повномасштабна війна, його добровільно мобілізували.

Журналістка Наталія Седлецька додала, що прокурори з Офісу генпрокурора теж беруть участь у конкурсі.

"Ми звернули увагу, хто саме в Офісі генпрокурора підписав листа, яким була зупинена участь у конкурсі другого найрейтинговішого кандидата. (Комісія чомусь не зважила на це). Виявилося, що це зробив Андрій Войтенко – заступник генпрокурора. Войтенко протягом року працював пліч-о-пліч з… іншим кандидатом у цьому конкурсі, прокурором Русланом Кравченком, який за рейтингом на цьому етапі посідає перше (!) місце. Вони обидва працювали разом у Центральній військовій прокуратурі у 2019–2020 роках", – резюмувала вона.

Контекст:

Національне антикорупційне бюро України створили у 2015 році. З моменту заснування його очолював Артем Ситник. Відповідно до законодавства, завдання НАБУ – протидія корупційним правопорушенням, скоєним найвищими посадовими особами.

16 квітня 2022 року закінчився семирічний строк повноважень Ситника. Того ж дня Кабмін затвердив склад комісії з добору нового директора НАБУ. Із 17 квітня обов'язки директора НАБУ тимчасово виконує перший заступник Гізо Углава.

Віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина 30 січня 2023 року заявляла, що комісія з добору директора НАБУ перейшла до останнього конкурсного етапу.

Всього до цього етапу конкурсу допустили 22 кандидатів. Габрієлян входив до цього списку і серед претендентів був другим у рейтингу. Після того, як його виключили, у конкурсі бере участь 21 претендент. Перше місце в рейтингу у керівника Бучанської окружної прокуратури у Київській області Руслана Кравченка, повідомляють "Схеми".

Президент України Володимир Зеленський 27 січня висловлював упевненість, що за тиждень НАБУ матиме нового директора.

Справу Татарова суд вирішив закрити ще до початку повномасштабної війни у грудні 2021-го.