Комітет Ради схвалив кандидатуру Пишного на посаду голови НБУ

Призначення Пишного на посаду голови Нацбанку підтримало 19 членів комітету Ради з питань фінансів, зазначив Железняк
Фото: Андрій Пишній / Facebook
Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики 6 жовтня схвалив кандидатуру колишнього голови "Ощадбанку" Андрія Пишного на посаду голови Національного банку України (НБУ).

Про це в Telegram повідомив перший заступник голови комітету, нардеп із фракції "Голос" Ярослав Железняк.

"Наш комітет з питань фінансів схвалив призначення Пишного Андрія на посаду голови Нацбанку. За – 19, утримався – один. Найближчим часом це рішення ухвалить і сесійна зала", – написав він.

Пишний брав участь у засіданні комітету, додав Железняк.

"Зауважив, що найважливіший пріоритет – розпочати програму з Міжнародним валютним фондом. Збереження ставки 25% підтримує", – розповів Железняк.

Він додав, що спитав Пишного, як він бачить подальшу участь НБУ у фінансуванні дефіциту держбюджету.

"Це парне катання – НБУ й Мінфіну. Активізація роботи з нашими міжнародними партнерами важлива. Фінансувати дефіцит виключно коштом емісійних джерел – колосальний ризик. Емісія має бути контрольована і не має бути єдиним джерелом фінансування. Емісія має бути тільки у межах макроекономічних показників, які визначає НБУ", – відповів кандидат на посаду голови Нацбанку, його процитував Железняк.

Контекст:

4 жовтня голова Нацбанку Кирило Шевченко повідомив, що подав у відставку через стан здоров'я.

Президент Володимир Зеленський подав у Верховну Раду проєкт постанови про звільнення Шевченка з посади голови НБУ.

6 жовтня за звільнення голови Нацбанку Шевченка проголосувала Верховна Рада. Того самого дня Зеленський вніс на розгляд Ради кандидатуру Пишного на посаду керівника НБУ (нині він є радником голови "Ощадбанку").

Після цього звільнений ексголова НБУ Шевченко заявив про політичний тиск і повідомив, що виїхав з України.

6 жовтня НАБУ повідомило, що викрило групу колишніх топменеджерів "Укргазбанку" на розкраданні понад 200 млн грн. Серед них – і Шевченка, який очолював "Укргазбанк" до НБУ.