Комітет Ради відклав законопроект, який може обмежити діяльність НАБУ
Голова парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем'якін запропонував створити робочу групу для доопрацювання законопроекту. Директор Національного антикорупційного бюро заявив, що проти ухвалення цього законопроекту виступають усі правоохоронні органи, крім Служби безпеки України.
Комітет Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності ухвалив рішення відкласти розгляд законопроекту №6220, який може обмежити повноваження Національного антикорупційного бюро (НАБУ), повідомляє "Українська правда".
За таке рішення одноголосно проголосували члени комітету.
Голова комітету і народний депутат від "Батьківщини" Андрій Кожем'якін запропонував створити робочу групу для доопрацювання законопроекту.
Директор НАБУ Артем Ситник під час засідання комітету заявив, що законопроект "несе серйозні загрози", пише "Украинська правда".
"У всіх кримінальних провадженнях щодо фіскальної служби або щодо депутатів через 5–10 днів просто з'явиться постанова про закриття", – попередив він.
За його словами, коли справа в суді – "це ще гірше". "Захист може послатися на те, що провадження вже розслідував інший правоохоронний орган", – пояснив Ситник.
Глава НАБУ стверджує, що проти ухвалення цього законопроекту виступили всі правоохоронні органи, крім Служби безпеки України.
Законопроект №6220 має назву "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та підстав закриття кримінального провадження". Його авторами є 17 народних депутатів. Законопроект ухвалили в першому читанні 13 квітня.
Документом запропоновано заборонити повторно відкривати кримінальне провадження, якщо раніше його вже було закрито або існує вирок суду за тим самим обвинуваченням, яке набуло законної сили.
12 травня НАБУ закликав нардепів не голосувати за законопроект №6220, ухвалення якого, на думку НАБУ, "може заблокувати розслідування правоохоронних органів", зокрема НАБУ та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Дипломати країн "Великої сімки" (G7) вважають законопроект №6220 таким, що ускладнює боротьбу з корупцією.
Міжнародний валютний фонд заявив, що ухвалення закону "буде суперечити зобов'язанням керівництва України і не відповідатиме програмі МВФ".