Конгресвумен Спартц заявила про ймовірні зв'язки Єрмака з РФ. У МЗС України розкритикували її заяву
Спартц заявила, що в межах наглядового розслідування Конгресу просить адміністрацію Байдена проінформувати Конгрес про процедури нагляду, пов'язані з Єрмаком, на запланованому закритому брифінгу Конгресу 12 липня.
У пресрелізі на сайті Спартц ідеться: "Ґрунтуючись на різних розвідувальних даних, діях, вжитих паном Єрмаком в Україні, та його ймовірних зв'язках із Росією, Конгресу необхідно терміново одержати цю інформацію, щоб підтвердити або спростувати різні серйозні звинувачення".
У листі згадок про Росію немає, але є засекречена частина.
"З огляду на різні розвідувальні дані й дії пана Єрмака в Україні, Конгресу необхідно терміново одержати цю інформацію. З урахуванням нашої матеріальної участі в цьому конфлікті ми зобов'язані мати такий рівень суворості та підзвітності перед американським народом, щоб гарантувати, що наша допомога не потрапить до рук не тих людей, оскільки Україна терміново потребує підвищення рівня і швидкості допомоги в галузі безпеки з боку вашої Адміністрації, чого, на жаль, не відбулося. Оскільки президент Зеленський дуже старанно працює над створенням союзів із Заходом і нашою країною, ми зобов'язані інформувати його, якщо в нас можуть бути якісь побоювання щодо важливих людей у його оточенні. Це також наш обов'язок перед хоробрими українськими солдатами та сильним українським народом, які ведуть цю боротьбу за свободу і міжнародний порядок для всіх нас", – ідеться в публічній частині листа.
Спартц також зазначила, що Єрмак призначив своїм заступником Олега Татарова. За її словами, Татаров "відтягує призначення" голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, виводячи з ладу її та Національне антикорупційне бюро.
"Пан Татаров перебував під слідством НАБУ 2020 року до свого призначення, де його справу неправомірно передали звичайному прокурору й закрили. Пан Татаров також був високопоставленим співробітником поліції за часів колишнього президента [Віктора] Януковича, який переслідував протестувальників Євромайдану", – заявила вона.
Політикиня також пише, що Єрмак "викликає багато побоювань у різних людей у Сполучених Штатах і за кордоном".
"Вважають, що його дуже поважає ваш головний радник із національної безпеки Джейк Салліван. Я хотіла б, щоб ви якнайшвидше відповіли Конгресу щодо цього термінового питання, щоб підтвердити або спростувати ці твердження. Не соромтеся звертатися до мого офісу безпосередньо для одержання докладнішої інформації про наш брифінг. Із нетерпінням чекаю на вашу негайну відповідь", – заявила Спартц.
Єрмак і Татаров поки що не відреагували на ці заяви.
Спікер МЗС України Олег Ніколенко у Facebook 9 липня прокоментував лист Спартц.
Він наголосив, що Україна глибоко вдячна США за підтримку у протистоянні російській агресії.
"На цьому тлі масштабної підтримки особливо контрастують останні дії та заяви членкині Конгресу США Вікторії Спартц. Вони є неприхованою спробою повернути в американську політику класичні наративи російської пропаганди про начебто зв’язки керівництва України з Росією і втягнути нашу державу у внутрішню політику США", – заявив речник.
У МЗС порадили Спартц "полишити спроби заробити собі додатковий політичний капітал на безпідставних спекуляціях довкола теми війни в нашій країні та горі українців". За словами Ніколенка, "особливо цинічними є маніпуляції про Україну та її керівництво від конгресвумен українського походження".
Спікер МЗС заявив, що Спартц також має "припинити підривати наявні механізми надання США військової допомоги для України".
Контекст:
Єрмака призначили главою Офісу президента України в лютому 2020 року. Раніше він був радником Зеленського.