Коновалюк: За красивими картинками у звіті Гройсмана криється непрофесіоналізм, корупція та погана якість роботи
Економіст, екс-нардеп і голова всеукраїнського об'єднання "Нова Україна" Валерій Коновалюк заявив, що в уряду Володимира Гройсмана за рік роботи є антидосягнення: ямковий ремонт доріг, 7 млн отримувачів субсидій та розпродаж державних підприємств.
Уряд Володимира Гройсмана за рік не здобув успіхів, заявив економіст, колишній народний депутат, лідер всеукраїнського об'єднання "Нова Україна" Валерій Коновалюк, повідомляє "112 Україна". Політик заявив, що "за красивими картинками у звіті Гройсмана криється непрофесіоналізм, корупція та погана якість роботи".
"Гройсман хвалиться ямковим ремонтом 9 млн квадратних метрів ям на 3 млрд гривень. Але це ямковий ремонт, який водії називають "прощай, ходова". Вони не так задоволені, як Гройсман. До того ж цього року відремонтували вдвічі менше доріг, ніж планували: замість 2 тис. кілометрів ледве впоралися з 1 тис.", – цитує Коновалюка портал.
Сім мільйонів отримувачів субсидій, які прозвучали у звіті Гройсмана, – це свідчення нездатності українських сімей платити за комунальні послуги, заявив економіст і додав, що продаж держпідприємств теж не можна вважати досягненням Кабміну.
"Уряд записав собі в заслугу максимальне скорочення державних підприємств. Без аналізу їхньої ефективності, без проведення аудиту. Розпродати – і справі кінець. Кабмін сліпо слухається МВФ. Але якщо у держпідприємства правильний менеджмент, то воно буде приносити прибуток країні", – уважає співрозмовник "112 Україна".
Необхідність продавати держпідприємства через нібито їхню збитковість – це міф, нав'язаний МВФ, стверджує Коновалюк.
"Подивіться, хто більше від усіх платить податків – держпідприємства "Нафтогаз", "Укрзалізниця", "Укрнафта", "Енергоатом" тощо. А МВФ вимагає: ріжте курку, що несе золоті яйця! Сумніваюся, що він зацікавлений у сильній економіці України", – заявив політик.
Інші вимоги Міжнародного валютного фонду він також уважає невигідними українцям.
"Буде скорочено бюджетників і держсектор. По 4 і 5% цього року, і по 10% до кінця 2019 року, знищать підприємців-"єдинників", буде розпродано державні підприємства та заморожено мінімальну заробітну плату. Влада бере новий кредит, щоб погасити відсотки за попереднім. Кредитоманія призвела до того, що МВФ із кожним разом висуває дедалі цинічніші умови", – сказав Валерій Коновалюк.
11 квітня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман провів прес-конференцію, під час якої заявив, що в Україні потрібно провести п'ять реформ: пенсійну, щодо продажу неефективних активів, земельну, медичну й освітню. Він сказав, що уряд не збирається підвищувати пенсійний вік і виступає проти продажу української землі іноземцям. Гройсман пообіцяв із 1 жовтня підвищити пенсії та скасувати їх оподаткування.
12 квітня на засіданні Кабміну прем'єр заявив, що йому потрібно "чітко зрозуміти, чи правда, а якщо правда, то де торішній асфальт зійшов разом із нинішнім снігом", і пообіцяв покарати винних.