Корчак утретє заблокувала початок перевірки e-декларацій – член НАЗК Радецький
11 травня голова Нацагентства з питань запобігання корупції Наталія Корчак, "ігноруючи думку інших членів НАЗК", одноосібно закрила засідання, "не бажаючи навіть обговорювати" включення питання про перевірку електронних декларацій з боку департаменту фінансового контролю та моніторингу способу життя до порядку денного, заявив член НАЗК Руслан Радецький.
Керівник Нацагентства з питань запобігання корупції Наталія Корчак утретє заблокувала початок перевірки електронних декларацій українських чиновників. Про це член НАЗК Руслан Радецький написав у Facebook.
Радецький зазначив, що спроби блокування роботи департаменту фінансового контролю та моніторингу способу життя в питанні повних перевірок суб'єктів декларування за 2015 і 2016 роки були й раніше.
За його словами, 11 травня Корчак, "ігноруючи думку інших членів НАЗК", одноосібно закрила засідання, "не бажаючи навіть обговорювати" включення цього питання до порядку денного.
"Таким чином, без належної перевірки залишилися е-декларації. Такі дії голови НАЗК направлені на дискредитацію мене як відповідального за проведення перевірки. Проте важливо зазначити, що безвідповідальність та некомпетентність Корчак дискредитує антикорупційний орган та державу не лише в очах українців, а й в очах світової спільноти", – додав він.
Запровадження електронного декларування було однією з вимог Європейського союзу для реалізації безвізового режиму з Україною. 30 жовтня 2016 року завершився перший етап подання е-декларацій українськими чиновниками, 1 січня 2017 року розпочався другий.
Відповідно до п. 1 ст. 45 закону "Про протидію корупції" особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, мали подати електронні декларації до 1 квітня.
1 квітня заступник голови НАЗК Руслан Радецький заявив, що агентство почало перевірку декларацій президента України, прем'єр-міністра та членів уряду.
3 квітня Радецький повідомляв, що агентство перевірило майже 3 тис. декларацій чиновників. Дані щодо 10 з них, за його словами, передані до Національного антикорупційного бюро України, орієнтовно 17 протоколів надіслано до суду.