Корчак заявила, що "абсолютно всі" заяви Соломатіної про НАЗК були неправдивими
Коментуючи судовий процес проти колишнього співробітника Нацагентства з питань запобігання корупції Ганни Соломатіної, екс-голова НАЗК Наталія Корчак зазначила, що звільнення тих, хто "не гідний працювати", є звичайним процесом.
12 квітня відбудеться перше судове засідання за позовом Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) до свого колишнього працівника Ганни Соломатіної. Про це сьогодні на брифінгу, який транслював телеканал "112 Україна", повідомила екс-голова НАЗК Наталія Корчак.
"Нехай компетентні органи дадуть оцінку всім її заявам", – сказала вона.
За інформацією Корчак, Служба безпеки України (СБУ) провела вилучення документів.
"І наші співробітники вже давали свідчення, і я готуюся давати свідчення. Усе відбувається в межах правового поля. Тільки провадження (кримінальне. – "ГОРДОН") зможе поставити крапку над усіма питаннями", – заявила екс-голова НАЗК.
Вона не відкидає, що Соломатіна "намагалася підірвати авторитет певної організації".
"Те, що від нас ідуть, нехай і з образами, ті, хто не гідний працювати в національному агентстві, у кого немає здібностей і професійних якостей та бажання розвиватися, щоб виконувати поставлені завдання й реалізовувати повноваження, – це звичайний процес", – заявила Корчак.
На запитання, чи всі заяви Соломатіної є неправдивими, вона відповіла: "Так, абсолютно всі".
14 листопада 2017 року Соломатіна заявила, що НАЗК фальсифікує результати перевірок електронних декларацій. За словами чиновниці, їй і двом її колегам пропонували, щоб рішення агентства спочатку розглядали в Адміністрації Президента України.
У НАЗК заявили, що Соломатіна – уже колишня співробітниця відомства і поширює недостовірну інформацію.
15 листопада Соломатіна розповіла, що "куратором НАЗК" є перший заступник керівника Головного департаменту стратегічного планування та оперативного забезпечення АП Олексій Горащенков. Він нібито давав указівки працівникам агентства через додаток WhatsApp.
Горащенков спростував заяви Соломатіної.
У НАБУ почали досудове розслідування за фактом імовірного вчинення посадовими особами НАЗК дій з одержання неправомірної вигоди в особливо великих розмірах. 17 листопада справу передали СБУ.
У грудні Соломатіна заявила, що корупції в НАЗК не розслідують.
У лютому 2018 року вона повідомила, що Печерський райсуд Києва зобов'язав поліцію розслідувати її звільнення з НАЗК.