Корнієнко: До пропозицій "давайте ще тиждень попрацюємо" депутати ставляться з побоюванням
Він пояснив, що зараз до його сфери відповідальності, зокрема перед президентом, входить "проходження законів, що відбувається в залі, чому зриваються ті чи інші речі".
"Зриваються дуже часто просто через недокомунікацію. Добре, якщо зараз у зв'язку з COVID-19 у залі засідань присутні 210–215 депутатів монобільшості, тобто ми самі навіть при всьому бажанні не можемо дати необхідний мінімум 226 голосів... Знову ж таки, депутати часто не досиджують до кінця пленарного засідання", – сказав Корнієнко.
Також він визнав, що іноді фракція "Слуга народу" "не до кінця комунікує якісь речі" з партнерами – насамперед із депутатськими групами.
"Іноді щось не виходить через особисті плани депутатів. Наприклад, наша політика, яку зараз активно намагається впровадити [перший заступник голови фракції "Слуга народу" Андрій] Мотовиловець щодо продовження пленарних засідань, проведення позачергових засідань, зміни плану роботи, не має великої популярності серед колег. До пропозицій "давайте ще тиждень попрацюємо", "ще день посидимо" депутати ставляться з побоюванням, адже вони заздалегідь планували якісь закордонні поїздки, зустрічі з виборцями в округах, і зрозуміло, що змінювати графік за два тижні до запланованого дуже складно", – зазначив Корнієнко.
Контекст:
Верховна Рада IX скликання розпочала роботу 29 серпня 2019 року. На останніх парламентських виборах "Слугу народу" підтримало 43,16% виборців, "Опозиційну платформу – За життя" – 13,05%, "Батьківщину" – 8,18%, "Європейську солідарність" – 8,1%, "Голос" – 5,82%.
Згідно з календарним планом, парламент працює у пленарному режимі тиждень через тиждень роботи в округах чи комітетах.