Корнієнко та ще двоє нардепів відкликали поправки до мовного закону. Їх хотіли розглянути разом із виділенням коштів на реставрацію пам'яток
Про це заступниця голови фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук сказала в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" 14 липня.
Проєкт закону №5551-2 передбачає внесення змін до держбюджету на 2021 рік щодо виділення коштів на реставрацію і ремонт пам'яток культурної спадщини. Його ухвалили в першому читанні 1 липня.
Нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк 12 липня заявив, що до цього законопроєкту подали правки, які передбачають внесення змін до мовного законодавства. Його цитує пресслужба партії.
За словами Железняка, ідеться про правки під номерами 13, 14, 16 і 17, водночас перші дві ідентичні – вони виводять створення і показ фільмів та телепрограм з-під дії мовного законодавства.
"Поправка №16 прибирає необхідність діючим держслужбовцям підтверджувати володіння українською мовою. Поправка №17 дозволяє використовувати мову, зокрема, нацменшин в освіті, а це значить – і навчання російською мовою у школах і універах", – ідеться в релізі.
Розгляд законопроєкту №5551-2 заплановано на 15 липня.
Авторів правок Железняк не називав. Сьогодні в Telegram він повідомив, що однієї правки все ж не відкликали, її автор – нардеп від "Слуги народу" Максим Бужанський.
Як пише LIGA.net, Кравчук у кулуарах Ради розповіла, що правки відкликали нардепи від "Слуги народу" Олександр Корнієнко, Орест Саламаха та Андрій Клочко.
Правку Бужанського відхилив на сьогоднішньому засіданні профільний комітет, уточнив Железняк.
Як пише LIGA.net, Кравчук в кулуарах Ради розповіла, що правки відкликали нардепи від "Слуги народу" Олександр Корнієнко, Орест Саламаха і Андрій Клочко.
Правку Бужанського відхилив на сьогоднішньому засіданні профільний комітет, уточнив Железняк.
Контекст:
16 липня 2019 року в Україні набув чинності закон про забезпечення функціонування української мови як державної. Відповідно до закону, українська мова є обов'язковою для використання в органах державної влади і місцевого самоврядування, а також у публічних сферах суспільного життя. Дія закону не поширюється на сферу приватного спілкування і релігійних обрядів.
Частина положень закону, зокрема норма про складання іспиту на рівень володіння державною мовою під час отримання українського громадянства; обов'язкове використання української мови в кіно, театрах і музеях, набуде чинності 2021 року.