Корнієнко заявив, що дії Разумкова "важко віднести до командних", спікер не згоден

Корнієнко (ліворуч) і Разумков (праворуч) не дійшли згоди щодо того, що вважати командною роботою
Фото: Слуга народу / Facebook
Голова партії, перший заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко вважає, що спікеру Ради Дмитрові Разумкову треба визначитися, чи в одному він руслі з партією щодо базових питань. Про це він сказав в інтерв'ю "Телеграфу", опублікованому 23 вересня.

Відповідаючи на запитання, чи є ще Разумков членом команди президента, Корнієнко заявив, що "це треба запитати в нього", але згодом уточнив, що, на його погляд, про присутність у будь-чиїй команді важливо не тільки говорити, а й доводити це. "Останній ансамбль дій голови Верховної Ради, починаючи з погоджувальної ради, важко віднести до командних", – заявив очільник політсили.

Він також заявив, що якщо система цінностей політика трансформувалася настільки, що він перестає асоціювати себе із програмою і командою, із якими йшов на вибори, то було б чесним заявити про це й покинути політсилу та посаду, на яку його делегували соратники.

"Ми бачимо послідовну позицію спікера. Вона... останнім часом досить відособлена у плані командної роботи із президентом, із партією. Зрозуміло, що спікер може вести свою політичну кар'єру, як він вважає за потрібне, але в такому випадку слід визначитися – чи в одному ми з ним руслі думаємо про базові питання. Це стосується, у першу чергу, закону про олігархів, тому що для нас, для президента це дуже важливий, показовий момент", – заявив Корнієнко.

Він зазначив, зокрема, що Разумков скерував законопроєкт про олігархів на розгляд до Венеціанської комісії на прохання опозиційних фракцій, що уповільнює його ухвалення. "Виникає питання – чиї інтереси представляє спікер Верховної Ради?" – запитав голова "Слуги народу". Він не відкинув, що керівництво парламенту може "використовувати регламент для того, щоб підігравати опозиції".

За його словами, особисто представники партії цього питання з Разумковим не обговорювали, тому що "перейшли на комунікацію офіційним листуванням".

Водночас Разумков у інтерв'ю телеканалу "Прямий" 22 вересня висловив незгоду з думкою Корнієнка, який і раніше називав його дії "некомандними".

Він підкреслив, що в нього немає світоглядних розбіжностей із колегами, зокрема по партії "Слуга народу". Спікер нагадав, що вважає за необхідне вести боротьбу з олігархатом у цивілізований спосіб, щоб "це відбувалося в рамках закону і регламенту", але зазначив, що це не "світоглядне питання". Він додав, що не завжди голосує на засіданнях РНБО, оскільки вважає, що "санкції не можуть вводитися по відношенню до наших громадян: якщо вони винні, у нас достатньо законодавчих механізмів, щоб притягнути їх до відповідальності".

Коментуючи заяву Корнієнка про нібито некомандну гру з боку спікера, Разумков сказав, що хотів би почути конкретику.

"По кожному питанню я можу свою позицію пояснити. Чи захочуть це пояснення почути – це вже інше питання. Я не можу бути в цьому впевненим. А якщо провести фахову дискусію, то, думаю, мою роботу важко назвати некомандною за останні три роки, починаючи із 2018-го", – сказав Разумков.

Він також підкреслив, що не планує подавати у відставку.

Контекст:

Верховна Рада ухвалила проєкт закону про деолігархізацію в першому читанні на позачерговому засіданні 1 липня. За проголосувало 275 нардепів за мінімально необхідних 226 голосів. Партія "Слуга народу" анонсувала не менше як сім додаткових законопроєктів про регулювання діяльності олігархів в Україні, серед них – про антимонопольне законодавство, зміни до закону про політичні партії.

Разумков вважає, що реєстр олігархів має створювати незалежна комісія, а не Рада національної безпеки і оборони, як це передбачено в законопроєкті. Він подавав свої правки до законопроєкту, а також звернувся до Венеціанської комісії із проханням оцінити його. Комісія взяла до розгляду звернення Разумкова.

"Українська правда" з посиланням на джерела повідомила, що 16 вересня голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія під час футбольного матчу в Києві домовлявся про голоси за відставку Разумкова з бізнесменом Ігорем Коломойським.

17 вересня Арахамія спростував цю інформацію. Того самого дня він заявив, що Разумков "не послухав думку своєї фракції, яка його висувала на місце спікера", коли скерував законопроєкт про олігархів до Венеціанської комісії. Увечері Разумков і Арахамія в ефірі ток-шоу "Свобода слова Савіка Шустера" посперечалися під час обговорення цього рішення спікера Ради. Разумков говорив, що за посаду очільника Ради "триматися не буде".