Країни G7 і ЄС допоможуть упровадити реформу містобудування – Кубраков

Олександр Кубраков: Філософія цього закону – в усуненні посадовців від максимальної кількості процедур, особливо в питаннях видання дозвільної документації
Фото: Alexander Kubrakov / Facebook

Представників країн "Великої сімки" і Європейського союзу запросили до участі в реалізації містобудівної реформи, зокрема до формування Містобудівної палати й розроблення відповідних документів для її функціонування. Про це за підсумками робочої зустрічі із представниками посольств цих країн, заявив віцепрем'єр-міністр із відновлення України – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков, повідомляє пресслужба відомства.

Під час зустрічі обговорювали ухвалення "реформаторського законопроєкту №5655, який створить необхідні умови для цифровізації сфери будівництва й ефективного управління процесами відновлення", ідеться в повідомленні.

"Попереду на нас чекає багато змін у сфері містобудування, яка після об'єднання також належить до відповідальності міністерства з розвитку громад, територій та інфраструктури. Зокрема, наступного тижня у Верховній Раді планують голосування законопроєкту №5655 – щодо цифровізації процедур у містобудуванні та автоматизації процесів. Філософія цього закону – усунення посадовців від максимальної кількості процедур, особливо в питаннях видання дозвільної документації. Так ми мінімізуємо корупційні ризики і значно покращимо бізнес-клімат у сфері будівництва", – цитує пресслужбу віцепрем'єра.

За його словами, суттєво посилюються інструменти притягнення до відповідальності порушників. "У створеній електронній системі кожне рішення учасників будівельного процесу буде мати чіткий цифровий слід, а отже, нікому не вдасться уникнути відповідальності за незаконні дії", – додав Кубраков.

Він також зазначив, що завдяки переведенню багатьох процедур у цифрову сферу, широке коло зацікавлених сторін, зокрема органи містобудування, регулятори, учасники ринку, зможуть моніторити перебіг виконання проєкту. Віцепрем'єр підкреслив, що в законопроєкті було враховано всі зауваження Національного агентства з питань запобігання корупції в повному обсязі.

"Для нас важливо, що головний антикорупційний орган підтримує цю реформу. Ми розуміємо, що без відкритості і прозорості повноцінна реформа не вийде. Цією реформою ми прагнемо нарешті перейти від командно-адміністративних типів відносин між державою, бізнесом та громадськістю до сервісних та клієнтоорієнтованих. Це особливо необхідно саме зараз, коли Україна готується до наймасштабнішого відновлення в історії незалежності", – зазначив Кубраков.

За результатами зустрічі представників країни G7 і Євросоюзу запросили до спільної імплементації реформи у сфері містобудування, зокрема у створенні Містобудівної палати й низки нормативних актів, які забезпечать її роботу.

Контекст:

Верховна Рада підтримала проєкт закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності" у першому читанні 1 липня 2021 року. Автори документа запропонували зміни до шести кодексів і 21 закону. Вони розраховують, що ухвалення проєкту закону не лише дасть змогу знизити корупційні ризики й підвищити публічність і прозорість у цій галузі, а й чітко визначить права, обов'язки, відповідальність учасників будівництва.

Законопроєкт №5655 готують до розгляду у другому читанні у Верховній Раді.