Кудрицького сховали в раді "Охматдиту" від НАБУ і ДБР – Корольчук

Голова "Укренерго" Володимир Кудрицький став заступником голови ради з відновлення "Охматдиту"
Фото: Volodymyr Kudrytskyi / Facebook

Призначення голови "Укренерго" Володимира Кудрицького у склад ради з відновлення дитячої лікарні "Охматдит", про яке повідомила компанія, викликає серйозні запитання на тлі розслідувань НАБУ і ДБР щодо можливої корупції в керівництві "Укренерго". Про це заявив експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук у своєму блозі на сайті "Главком".

"Голова "Укренерго" Володимир Кудрицький став заступником голови ради з відновлення "Охматдиту". Що це взагалі було? Для чого представника комерційної державної структури енергетичного напряму "засунули" до медичної організації контролювати грошові витрати на відбудову дитячої лікарні?" – поставив запитання експерт.

Корольчук зазначив, що в контексті цього призначення варто згадати про справи, відкриті НАБУ, СБУ та ДБР, пов'язані із закупівлею бронежилетів "Укренерго" і схемами з безоплатним постачанням електроенергії компанії "Юнайтед Енерджі", яка належить до сфери впливу бізнесмена Ігоря Коломойського.

"Мільйони на бронежилетах, мільярди на схемах із "Юнайтед Енерджі", іще мільярди на бетоні для укриттів. Тепер до цього можуть додатися дитячі мільйони, але під красивим піар-гаслом – "Укренерго" несе світло дітям", – написав експерт.

За словами Корольчука, призначення Кудрицького в раду з відновлення "Охматдиту" можна розглядати як спробу створення йому "алібі".

"Ну хіба може чесний і порядний директор державної компанії, який засідає в раді "Охматдиту", бути злочинцем? Та звісно, що ні. І посоромлені НАБУ і ДБР повинні будуть забути про претензії до Кудрицького!" – наголосив Корольчук.

Експерт поставив під сумнів ефективність контролю за витратами на відновлення дитячої лікарні з боку "Укренерго", враховуючи відсутність публічних звітів компанії.

"Про який публічний контроль із боку "Укренерго" за грошима для "Охматдиту" можна говорити, якщо державна компанія не здатна публічно прозвітувати про свої витрати, щоб ніхто не сказав, що Кудрицький і його друзі не вкрали мільярд. Можна вже третій рік поспіль прикриватися війною і неможливістю розкривати всі дані про закупки, але тоді не варто й нарікати, що НАБУ і ДБР будуть непублічно розслідувати справи про корупцію", – додав він.

Корольчук розкритикував спроби "Укренерго" піаритися на тлі втрат енергосистеми, публікуючи фото пошкоджень захисних конструкцій енергооб’єктів.

"Не дивно, що можна спостерігати спроби "Укренерго" і самого Кудрицького продемонструвати свою ефективність через публікацію щемливих і слізних "таємних фото" про врятовані від Shahed і ракет бетонними "черепахами" підстанції. Мовляв, усе працює, за бетон заплатили космічні гроші не просто так, маловідомі й неперевірені конструкції захисту дієві. Поміж рядками читаються слова Кудрицького не лізти до кишені "Укренерго" й не підозрювати в корупції", – зазначив експерт.

На завершення Корольчук звернув увагу на те, що звіти про зведення укриттів залишаються закритими.

"Перевірити ці "щирі цінники" не є можливим, поки відповідні органи не отримають доступ до договорів й актів про роботу "Укренерго", – підсумував політолог.

Контекст:

8 липня країна-агресор Росія здійснила масовану ракетну атаку на Українупід удар потрапила і будівля "Охматдиту"Загинуло троє людей  двоє дорослих, лікарка-нефрологиня і родич пацієнта, пізніше помер маленький хлопчикякий у критичному стані перебував у реанімації.

Платформа United24 і Monobank оголосили збір коштів для "Охматдиту". За кілька днів бізнес і приватні особи зібрали 300 млн грн, що втричі більше за початкову цільову суму.

9 липня Кабінет Міністрів України виділив 100 млн грн на першочергові роботи з відновлення дитячої лікарні після російського ракетного обстрілу. Того самого дня президент України Володимир Зеленський повідомив про надання додаткових 300 млн грн на відновлення лікарні.

17 липня міністерка з питань економічного співробітництва та розвитку Німеччини Свенья Шульце в інтерв'ю газеті Rheinische Post заявила, що ФРН надасть ще €10 млн на "Охматдит".

Благодійний фонд "Охматдит – здорове дитинство" мав бути замовником у тендері на ремонт "Охматдиту", який скасували в липні після скандалу. Гендиректора "Охматдиту" Володимира Жовніра відсторонили від роботи до завершення перевірок правоохоронних органів і МОЗ.