Кулеба про вплив Байдена на санкції проти телеканалів: Версія красива, нічого не скажеш

Кулеба: Про якісь конкретні канали або прізвища ми із Блінкеном не говорили, то все надумали конспірологи
Скріншот: Yanina Sokolova / YouTube
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба підкреслив, що "спонсор" рішення про блокування трьох телеканалів – не президент США Джо Байден, а сама Україна.

Рішення політичного керівництва України заблокувати канали "112 Україна", NewsOne і ZIK ухвалили не через прихід до влади у США адміністрації Джо Байдена і контактів із нею Банкової та МЗС, сказав у інтерв'ю YouTube-каналу Яніни Соколової міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Глава МЗС України підкреслив, що рішення закрити три канали, наближені до голови політради ОПЗЖ Віктора Медведчука, не було миттєвим або імпульсивним.

За словами міністра, просто саме зараз з'явилася вирішальна інформація і факти від СБУ, а також політична воля затверджувати такі рішення задля боротьби з російською пропагандою.

На уточнювальне запитання, чи "спонсор" рішення закрити канали Медведчука – не Байден, Кулеба відповів: "Спонсор – це Українська держава. Хочу привернути увагу, що це ж не було якесь поспішне рішення. Дуже довго, із 2018 року, ішли до цього".

Кулеба зазначив також, що в розмові з держсекретарем США Ентоні Блінкеном наприкінці січня 2020 року він не обговорював цього питання, усупереч інформації екснардепа Сергія Лещенка. Однак, додав глава МЗС, у розмові із Блінкеном він "ініціативно відзначив високий рівень взаємодії", якого досягли наші країни у протидії російській дезінформації, стримуванні інформаційних операцій Москви, і висловив готовність і надалі зміцнювати співпрацю в цій сфері.

"Це я сказав, це було. І держсекретар підтвердив, що США теж готові до такої взаємодії. Але про якісь конкретні канали або прізвища ми не говорили – цього всього не було, то все надумали конспірологи. Але версія красива, нічого не скажеш", – з усмішкою сказав він.

Секретар РНБО Олексій Данілов також спростовував версію впливу США на блокування каналів в Україні.

Президент України Володимир Зеленський 2 лютого ввів у дію рішення РНБО про санкції стосовно нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака та належних йому телеканалів "112 Україна", ZIK, NewsOne.

Санкції передбачають позбавлення ліцензій "112 Україна", ZIK і NewsOne, їм наказали припинити мовлення, усю легальну діяльність медіакомпаній припиняють строком на п'ять років. Провайдери відразу ж почали блокувати телеканали, а ті зробили спільну заяву про "політичну розправу" і пообіцяли боротися "за своє право вести мовлення для українців".

Блокування "112 Україна", ZIK і NewsOne не має нічого спільного з наступом на свободу слова, підкреслила прессекретарка Зеленського Юлія Мендель. За її даними, є підтвердження того, що ці канали фінансують із Росії.

За даними видання ZN.UA, санкції ввели після розслідування спецслужб, під час якого встановили схеми постачання вугілля з окупованих територій України. Це побічно підтвердив глава МВС Арсен Аваков – за його словами, є підстави вважати, що деякі фігуранти мали стосунок до постачання палива бойовикам.

4 лютого партія "Опозиційна платформа – За життя" провела з'їзд, на якому ухвалила резолюцію про початок процедури імпічменту Зеленського. Вони вважають, що президент "грубо порушив" Конституцію України, підписуючи указ.

Українські санкції проти трьох ЗМІ підтримали у США і країнах Євросоюзу.

Козак придбав NewsOne і "112 Україна" наприкінці 2018 року, ZIK – улітку 2019-го. Зеленський 2019 року заявляв, що Козак і кум президента РФ Медведчук – це "одна історія" в контексті володіння українськими телеканалами.