Кулеба: Наразі апетиту серед партнерів України на застосування нових санкцій проти Росії немає

Кулеба сказав, що Україна працює над тим, щоб у партнерів "з'явився апетит" до нових санкцій проти Росії
Фото: ЕРА
У західних країн – партнерів України зараз немає "апетиту" вводити нові санкції проти Росії.

Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив в ефірі каналу ICTV 27 вересня, відповідаючи на репліку нардепки від "Європейської солідарності" Іванни Климпуш-Цинцадзе.

Климпуш-Цинцадзе говорила про проведення виборів до Держдуми РФ та участь у процесі голосування жителів окупованих територій України і заявила, що "не побачила" реакції міжнародної спільноти на це.

"Якщо ви щось не побачили, це не означає, що цього не було. І через заяву, наприклад, Туреччини про невизнання виборів в анексованому Криму в російсько-турецьких відносинах відбувся черговий виток кризи. Є ціла низка заяв про невизнання виборів на тимчасово окупованій території, і ми працювали над тим, щоб ці заяви з'явилися", – відповів Кулеба.

Він додав, що питання введення додаткових санкцій проти Росії – це те, до чого прагне Україна.

"І за часів вашого перебування в уряді просили [про введення нових обмежень], були приводи, щоб підвищити санкційний тиск на Росію, але партнери цього уникали. Давайте скажемо правду, що наразі апетиту серед партнерів на застосування нових системних секторальних санкцій немає. Це не означає, що ми не повинні працювати над тим, щоб такий апетит з'явився, ми над цим працюємо, і ця тема буде обговорюватися під час саміту Україна – ЄС, який незабаром відбудеться, але є реальна політика, вона така, як є", – резюмував Кулеба, звертаючись до співрозмовниці.

Контекст:

Вибори в Держдуму проводили із 17-го до 19 вересня, уперше з 1993 року – без спостерігачів ОБСЄ.

Голосування організували і на окупованих територіях України. Центрвиборчком РФ дозволив жителям ОРДЛО голосувати онлайн. Правозахисники повідомляли, що жителів ОРДЛО, які отримали російський паспорт, повезуть у Ростовську область для голосування. Ця інформація підтвердилася.

Голова російської комісії РПЛ із міжнародного співробітництва в галузі прав людини Кирило Вишинський сказав, що приблизно 150 тис. жителів ОРДЛО дистанційно проголосували на виборах до Держдуми.

Верховна Рада та МЗС України закликали світ не визнавати незаконні вибори в Держдуму РФ у Криму і за участю жителів Донбасу.

Служба безпеки України за фактом організації та проведення голосування у Криму відкрила кримінальне провадження, Рада національної безпеки і оборони України вирішила ввести санкції проти 53 членів територіальних виборчкомів і 33 кандидатів до Держдуми.

Голосування на окупованих територіях не визнали Євросоюз, США, Польща, Грузія і Туреччина, а також засудила Великобританія. Держдепартамент США заявив, що голосування проводили в умовах, які не сприяють вільному та демократичному волевиявленню. Вибори в Держдуму РФ супроводжувалися залякуваннями і тиском на опозицію та незалежних спостерігачів, підкреслили в ЄС.

22 вересня Верховна Рада України ухвалила постанову №6078 "Про заяву Верховної Ради України про нелегітимність виборів депутатів Державної думи Російської Федерації".

Президент України Володимир Зеленський під час виступу на дебатах сесії Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй закликав ООН відреагувати на масове видавання російських паспортів на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей і участь людей із цими паспортами у виборах до Держдуми РФ.