Кулеба: Україна приєдналася до Європейського фонду забезпечення миру

Кулеба зазначив, що співпраця розрахована на період до 2027 року

Фото: EPA

Рада Євросоюзу 2 грудня ухвалила остаточне рішення щодо створення практичної співпраці з Україною в межах новоствореного Європейського фонду забезпечення миру. Про це розповів глава МЗС України Дмитро Кулеба за підсумками засідання Ради ЄС, на якому ухвалили це рішення, повідомляє пресслужба українського МЗС.

"Новий фінансовий механізм Євросоюзу відкриває для... України перспективи залучення фінансових ресурсів для зміцнення інституційних оборонних спроможностей нашої держави", – наголосив він.

За словами міністра, співпрацю розраховано на період до 2027 року.

"Пакет допомоги Україні у розмірі €31 млн, виділений Радою ЄС, включатиме надання матеріально-технічної допомоги для розвитку та зміцнення потенціалу ЗСУ", – додав Кулеба.

Контекст:

Рішення про практичну співпрацю з Україною в межах Європейського фонду забезпечення миру ухвалили на тлі відновлення Росією нарощування чисельності своїх військ біля кордону з Україною, що викликало занепокоєння високопосадовців у США та Євросоюзі.

США попередили владу Росії про потенційні негативні наслідки будь-якого зростання загрози безпеці України через "незвичайну військову активність" РФ поблизу українського кордону. У Пентагоні закликали Росію пояснити концентрацію військ поблизу України.

18 листопада начальник ГУР Міноборони Кирило Буданов заявив, що Росія веде масштабну спецоперацію з дестабілізації ситуації в Україні. Накопичення військ РФ біля кордону України "буде продовжуватися і вийде на пік приблизно наприкінці січня", підкреслив начальник ГУР Міноборони.

21 листопада Буданов заявив, що РФ готується до нападу на Україну наприкінці січня або початку лютого, водночас атака "буде набагато руйнівнішою, ніж будь-яка раніше в конфлікті, що почався 2014 року". За його оцінкою, поблизу кордону між країнами зосереджено приблизно 92 тис. російських військовослужбовців.

У Кремлі назвали повідомлення про підготовку вторгнення "вкиданнями" та звинуватили Київ у підготовці до агресії "проти "ЛНР" і "ДНР", водночас російська розвідка порівняла ситуацію в Україні з тією, що спостерігалася у Грузії напередодні військового конфлікту з РФ у 2008 році.

У МЗС України спростували дезінформацію РФ про нібито підготовку до військового нападу на Донбасі.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, коментуючи скупчення військ РФ біля кордону України, заявив, що Росія і раніше застосовувала насильство проти сусідів, тому в НАТО не можуть вважати, що це просто блеф.