Квасневський: ЄС зробив для України більше, ніж я очікував, і навіть більше, ніж очікував Путін
Третій президент Польщі Александр Квасневський уважає, що що президент Росії Володимир Путін не очікував такої сильної підтримки України з боку європейських країн. За словами Квасневського, Євросоюз продовжує санкційних тиск щодо РФ, хоча це і не вигідно для європейського бізнесу.
Президент Росії Володимир Путін не розраховував, що Європейський союз уведе санкції щодо РФ після початку російської агресії проти України. Про це в інтерв'ю "112 Україна" заявив третій президент Польщі Александр Квасневський.
"Я вам скажу, що, на мою думку, Європейський союз зробив більше, ніж я очікував, я думаю, зробив більше, ніж розраховував Путін. Тому що Путін після Криму і після Донецька був упевнений, що атака не може відбутися з боку Німеччини, бо в нього завжди були близькі відносини з Німеччиною. Перша сильна критика з боку Меркель (канцлера Німеччини Ангели Меркель. – "ГОРДОН") – він був упевнений, що ЄС така структура, що потеревенять, поговорять, нічого не буде. А тут ЄС показав, що вводять санкції, усі вводять санкції, навіть такі країни, які завжди до Росії добре ставилися, Італія, Іспанія, я думаю, що він не очікував, що реакція буде така... Жорстка й об'єднана", – сказав Квасневський.
За його словами, ЄС продовжує санкційних тиск, хоча "для багатьох європейських лідерів це дуже незручно, їхні бізнеси, підприємці весь час кажуть, мовляв, відмовляйтеся від цих санкцій, нам цей російський ринок потрібен".
Він також додав, що вважає введення безвізового режиму між Україною та ЄС історичною подією.
"Якщо Україна буде робити реформи, виконувати умови Угоди про асоціацію, європейських законів, співпраця ЄС та України буде тіснішою... Цей процес тривалий. Ми підписали перший договір із ЄС у 1991 році, ми стали членом ЄС у 2004 році, потрібно було 13 років, а всі говорять у світі й у Європі, що Польща була найкращим учнем у школі. І все-таки знадобилося 13 років. Треба розуміти, що якщо цей процес проходить позитивно з двох сторін, усе одно це не буде за місяць чи рік, це буде за кілька років. Але це, звичайно, буде процес зближення... Парадокс, але для вас є новий шанс, тому що Європейський союз без Великобританії створює трошки більше простору для нових країн, для великих країн, як Україна. Думаю, можна уявити Україну в близьких відносинах протягом наступних 10–15 років", – продовжив третій президент Польщі.
За його словами, "важливо, щоб у цей час ЄС не ввійшов у наступну кризу або, наприклад, хвиля мігрантів не була такою сильною".
"Адже тоді в ЄС скажуть, що не можемо нікого приймати, це залежить від багатьох факторів. Але найголовніше, що, незважаючи на всі фактори, які дуже складно передбачити, треба робити своє. Я вам скажу таку річ – під час вступу Польщі до ЄС я розмовляв із багатьма лідерами, і вони мені говорили: "Олександре, вам треба робити домашнє завдання!" Я почувався учнем. Але після цього, я вам скажу, добре зроблене домашнє завдання дуже допомагає. І всі ці нудні політики, які говорили про домашнє завданні, вони мали рацію", – сказав Квасневський.
16 вересня 2014 року Угоду про асоціацію України з Європейським союзом синхронно затвердили Верховна Рада і Європарламент. 1 вересня 2017 року Угода про асоціацію набула чинності в повному обсязі.
За словами глави представництва ЄС в Україні Хюга Мінгареллі, у деяких сферах Україна відстає від плану імплементації Угоди про асоціацію з ЄС.