Лавров заявив, що дії України щодо виходу із СНД є наслідком русофобської лінії
Українська влада робить заяви про вихід зі Співдружності Незалежних Держав "без будь-якої турботи про ті сотні тисяч і мільйони українців, які працюють на території Росії", вважає міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров.
Дії української влади щодо виходу зі Співдружності Незалежних Держав (СНД) є наслідком обраної керівництвом країни русофобської лінії. Про це заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров під час прес-конференції 29 травня за підсумками переговорів у Мінську, повідомляє ТАСС.
Він уважає, що український уряд робить заяви про вихід із СНД "без будь-якої турботи про ті сотні тисяч і мільйони українців, які працюють на території Росії".
Лавров заявив, що "це суверенне право України – вирішувати, в яких організаціях брати участь, а в яких – участі не брати, і СНД, безумовно, одна з таких організацій".
Він підкреслив, що Україна має розуміти, наскільки сильно те чи інше рішення вплине на українців, "але якщо вже все, що відбувається стосовно будь-якої ситуації, до якої залучена Росія, робиться через антиросійську і русофобську призму, то РФ тут нічого вдіяти не може".
Лавров додав, що РФ зацікавлена у взаємодії з усіма країнами, які створювали СНД.
12 квітня 2018 року президент України Петро Порошенко запропонував офіційно припинити участь країни у статутних органах СНД.
2 травня Рада національної безпеки і оборони України підтримала пропозицію про припинення діяльності України в координаційних органах СНД.
Указ про відкликання представників України з органів СНД український президент підписав 19 травня.
Керівник прес-служби виконкому СНД Володимир Ніканоров повідомив, що в апараті виконкому немає працівників з України.
СНД було створено 8 грудня 1991 року. Відповідну угоду підписали представники Росії, України і Білорусі. У документі зазначено, що СРСР припиняє своє існування як "суб'єкт міжнародного права і геополітичної реальності". Україна не підписала Статуту СНД від 22 січня 1993 року.
До СНД входять Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Узбекистан і Туркменістан у статусі асоційованого члена.