Лещенко: Данилюк має підтримку МВФ. Його заяви на адресу Луценка свідчать, що у США незадоволені роботою глави ГПУ
Конфлікт між генпрокурором Юрієм Луценком і міністром фінансів Олександром Данилюком не означає, що у Блоці Петра Порошенка існують якісь партійні розбіжності, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" нардеп від БПП Сергій Лещенко.
Генпрокурор Юрій Луценко у партійному чаті "наїхав" на главу Мінфіну Олександра Данилюка, після чого міністру почали надходити погрози від одного з народних депутатів від Блоку Петра Порошенка, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" нардеп від БПП Сергій Лещенко.
"Конфлікт між Луценком і Данилюком не означає, що є якісь партійні розбіжності. Генпрокурор узагалі за законом має бути поза політикою. Але те, що він собі дозволяє, у нормальній європейській країні просто немислимо. Він перебуває у партійному чаті, спілкується там із депутатами і дає їм якісь рекомендації, отримуючи від них зворотний зв'язок. Я знаю, що Луценко наїхав на Данилюка в партійному чаті, після цього міністр отримав погрози фізичної розправи від депутата з БПП. Ось такі в Україні зараз є неадекватні нардепи", – зазначив Лещенко.
За його словами, Данилюк має підтримку західних партнерів України.
"Данилюк має підтримку МВФ. Його заяви на адресу Луценка свідчать, що у США незадоволені роботою глави ГПУ. Адже він підриває діяльність НАБУ. А це пріоритет для західних партнерів: вони не хочуть, щоб гроші, які вони дають Україні, тут розкрадали. До того ж на Заході хочуть, щоб із часом у української сторони пропала необхідність брати ці гроші. Зрештою, це ж кошти американських, німецьких, французьких та інших платників податків. Чому вони повинні віддавати свої гроші Україні, якщо у нас нездатні збирати податки з тих самих коломойських і боротися з корупцією?" – наголосив нардеп.
На його думку, Луценко перебуває у змові з бізнесменом Ігорем Коломойським.
"Ми спостерігаємо наслідки змови між генпрокурором і Коломойським в Амстердамі. Після їхньої зустрічі почалася серія подій, які явно вказують на те, що змова між ними дійсно була. Слідчі, підлеглі Луценка, отримали санкції на проведення обшуків у "ПриватБанку", під час яких було вилучено документи. Мова йде про договори між банком і детективним агентством Kroll, а також юридичною фірмою, яка представляє "ПриватБанк" у британському суді. А ще за тиждень після цього Коломойський звернувся до Солом'янського суду Києва, який заборонив виконувати договори "ПриватБанку" з юристами і детективами. У такий спосіб перед засіданням у Лондоні він намагався показати незаконність представництва "ПриватБанку" в суді. Але заблокувати судовий процес це йому не допомогло. Зрештою на майно Коломойського було накладено арешт", – резюмував Лещенко.
21 грудня Данилюк вимагав відправити у відставку Луценка. За словами міністра, Генеральна прокуратура України затягує розслідування справ щодо дій колишніх керівників і власників "ПриватБанку". Данилюк звинуватив ГПУ у відкритті та активному просуванні проваджень проти чинних посадових осіб цього банку, Мінфіну і Нацбанку. Він заявив, що зустріч Луценка і одного з екс-власників "Приватбанку" Ігоря Коломойського в Амстердамі, яку генпрокурор назвав випадковою, викликає питання.
Луценко назвав заяву Данилюка бажанням уникнути кримінальної відповідальності. Генпрокурор заявив, що Державна фіскальна служба провела перевірку і підтвердила несплату міністром 700 тис. грн податків.
Коломойський на запитання, чи правда, що генеральний прокурор йому допомагає, відповів: "П...здить. Данилюк п...здить".