Лукашенко зустрівся із херсонським гауляйтером Сальдо і згадав про "радянських людей". У МЗС України відповіли

В українському МЗС зустріч із Сальдо назвали черговим виявом грубої зневаги Лукашенка до суверенітету й територіальної цілісності України
Фото: president.gov.by

Олександр Лукашенко, який називає себе президентом Білорусі, зустрівся 15 вересня в Мінську з головою окупаційної адміністрації країни-агресора РФ на тимчасово окупованій території Херсонської області Володимиром Сальдо. Про це повідомила пресслужба Лукашенка.

Лукашенко назвав окуповану росіянами частину Херсонської області "новими територіями Росії", заявив про готовність торгувати, співпрацювати, зокрема у сфері сільського господарства, і купувати в Сальдо плодоовочеву продукцію.

Сам же гауляйтер захопленої росіянами частини Херсонської області сказав, що не почувається в Білорусі гостем, і заявив про нібито "один народ".

Лукашенко ж назвав себе і Сальдо "радянськими людьми".

"А ви й не гість. Ми з вами радянські люди, багато працювали в єдиній державі. Це ваша земля так само, як Україна і Херсонська область, – моя земля", – сказав Лукашенко.

Ці висловлювання викликали "особливий подив" у Міністерстві закордонних справ України. 

"Нагадуємо, що СРСР уже понад три десятиліття як на смітнику історії. Туди ж рано чи пізно відправляться й обидва ностальгуючі невизнані діячі, які зустрічалися сьогодні в Мінську. Натомість Україна була, є і буде цілісною в міжнародно визнаних кордонах", – наголосили у відомстві.

Саму зустріч у МЗС назвали черговим виявом грубої зневаги Лукашенка до суверенітету й територіальної цілісності України й усього українського народу. У МЗС нагадали, що будь-які оборудки з окупаційними режимами "є нікчемними та матимуть виключно негативні наслідки для Білорусі як держави".

"Україна залишає за собою право адекватного реагування з метою посилення санкційних режимів і поглиблення міжнародної ізоляції білоруського режиму за протиправні дії всупереч численним резолюціям Генеральної Асамблеї ООН, зокрема резолюції від 12 жовтня 2022 року "Територіальна цілісність України. Захист принципів Статуту ООН", яку підтримали 143 держави – члени ООН", – нагадали в міністерстві.

Контекст:

Сальдо – колишній депутат Херсонської міськради, який після повномасштабного вторгнення перейшов на бік російських загарбників і взяв участь у незаконному "приєднанні" Херсонської області до РФ, підписавши відповідний документ із нелегітимним президентом Росії Володимиром Путіним 30 вересня.

8 листопада 2023 року український суд заочно засудив його до 15 років за держзраду. Проти Сальдо ввели санкції ЄС, США, Великобританія, Канада, Швейцарія, Австралія, Японія, Нова Зеландія та Україна, де він із грудня 2022 року перебуває в розшуку, також Україні передали його майно.

15 серпня Офіс генпрокурора повідомив, що Сальдо також висунули підозру у викраденні українського зерна.