Махінації уряду із "зеленими" єврооблігаціями призведуть до обвалу економіки – нардеп

Олег Синютка: Падіння українських цінних паперів цього тижня вже помітили усі фінансові аналітики це дійсно загрожує дуже серйозними наслідками
Фото: eurosolidarity.org
Вибірковий принцип погашення боргів виробникам "зеленої" енергії дає негативний сигнал українським партнерам у світі та матиме серйозні фінансові наслідки для української економіки, заявив в ефірі телеканала "Україна 24" нардеп від фракції "Європейська солідарність" Олег Синютка.

"Одним з елементів антисоціальної політики нинішньої влади є, на жаль, і поведінка у "зеленій" енергетиці. Одним із важливих елементів політики мають бути гарні, прогнозовані відносини з нашими кредиторами. Проте уряд випускає облігації, залучає кошти під погашення своїх боргів перед тими, хто генерує "зелену" енергетику, а потім, замість того, щоб діяти виключно в нормах чинного законодавства, починає діяти відповідно до політичних уподобань", – сказав політик.

Він вважає ситуацію, що склалася із виплатами за боргами перед інвесторами, неприйнятною.

"Падіння українських цінних паперів цього тижня вже помітили усі фінансові аналітики – це дійсно загрожує дуже серйозними наслідками. Я переконаний, що якщо влада діятиме таким вибірковим чином, поводитиметься в економіці відповідно до своїх політичних уподобань, то це загрожує дуже серйозними наслідками для всієї країни", – наголосив Синютка.

Нардеп додав, що вже зараз фіксують зростання цін на товари та житлово-комунальні послуги.

"Зрештою, понад 60% українців не вірять у перспективу розвитку нашої держави. Понад 70% українців зазнають бідності та зубожіння за останні два роки. І це, безумовно, лякає", – підсумував він.

Контекст:

За інформацією "Обозревателя", увечері 13 листопада Кабмін на рівні "Ощадбанку" заблокував погашення боргів перед "зеленими" інвесторами на суму 19,3 млрд грн. Це були гроші, які "Укренерго" залучило через цільові єврооблігації для розрахунку із "зеленими" інвесторами. Європейський банк реконструкції та розвитку інвестував у облігації НЕК "Укренерго" $75 млн для того, щоб компанія змогла виплатити борги виробникам електроенергії з поновних джерел.

Після дій із грошима з боку ДП "Гарантований покупець" упали котирування єврооблігацій НЕК "Укренерго" та суверенні кредитні показники держави Україна.

13 листопада стало відомо про звільнення з посади голови держпідприємства "Гарантований покупець" Костянтина Петриковця. Він заявив, що причиною стала відмова зупинити виплату держпідприємством боргів перед виробниками електроенергії з поновних джерел, та звернувся через це до НАБУ.

У Кабміні стверджують, що звільнення Петриковця пов'язане із завданням підприємству збитків.

Компанія ДТЕК ВДЕ заявила про дискримінацію у погашенні заборгованості перед підприємствами "зеленої" генерації та вимагала проведення негайного розслідування дій посадовців. ДТЕК веде підготовку до юридичного захисту своїх прав та відшкодування збитків, завданих компанії та інвесторам унаслідок махінацій уряду з розподілом коштів європейських кредитів.