"Май совість, я не вимахувався!" Милованов і Данилюк посперечалися через конкурс на держпосаду. Відео
Двоє політиків улаштували сварку через те, що Данилюка, який подав документи на конкурс, дискваліфікували. Причина дискваліфікації в тому, що диплому про вищу освіту політика (Індіанського університету) не визнала конкурсна комісія. Данилюк про це розповів у Facebook і обурився діями комісії.
В ефірі телеканала Данилюк наполягав, що раніше, коли він працював в уряді та РНБО, його освіти було досить.
"Це факт, що я закінчив Університет Індіани. Диплом ти бачив і дуже добре про це знаєш. Він також є на сайті університету разом із віцепрезидентом, нобелівськими лауреатами – вони всі там у ряд стоять. І там є Олександр Данилюк", – сказав він.
Милованов відповів, що розуміє, "що це прикро".
Данилюк тим часом продовжував говорити, але його не було чути.
"Я розумію, що це образливо, але можна я скажу? Олександре, май же ж совість, дай я теж скажу. Це не тільки твій подіум, де ти ведеш свій політичний піар. У тебе є цей диплом і я вірю. Але це технічне питання, ти міг [зробити] так само, як і я. Я не вимахувався і не кричав, що це політична заангажованість, коли від мене вимагали нострифікований диплом", – сказав Милованов.
Данилюк запитав, скільки часу триває процедура визнання іноземного диплома.
"Сашо, від мене так само, як від тебе, вимагали нострифікацію, коли я подавався в наглядову раду НБУ. І я не вимахувався у Facebook, я пішов, її зробив, і мій диплом нострифікований. Так, я теж бісився", – відповів ексміністр.
Данилюк у відповідь сказав, що Милованов перетворився на "ручного чиновника Адміністрації Президента", Милованов відповів, що він "захищає закон".
Екссекретар РНБО підкреслив, що на подання документів давали три тижні, і за цей час нострифікувати диплом в Україні неможливо.
Контекст:
Закон про створення Бюро економічної безпеки Верховна Рада у другому читанні 28 січня 2021 року. Президент України Володимир Зеленський підписав його 22 березня.
У законі йдеться, що Бюро економічної безпеки України – це центральний орган державної влади, правоохоронний орган, який має виявляти, припиняти, розслідувати і викривати кримінальні злочини у сфері економіки, що створюють загрозу життєво важливим інтересам України, а також запобігати їх вчиненню. Бюро дістане відповідні повноваження Служби безпеки України та податкової міліції. Роботу БЕБ безпосередньо координуватиме Кабмін.
У новому відомстві буде працювати 4 тис. осіб, його директора мають обрати на відкритому конкурсі. Главу бюро призначатиме Кабмін за поданням прем'єр-міністра.
Кабмін на засіданні 12 травня ухвалив постанову про створення Бюро економічної безпеки.
Про подання заявок на участь у конкурсі на посаду глави БЕБ повідомляли Данилюк, колишній в.о. голови Державної фіскальної служби Сергій Солодченко і нинішній голова ДФС Вадим Мельник. Загалом на конкурс заявки подало 59 учасників, допустили до участі 48 кандидатів.