Максим Мартинюк заявив, що українському АПК потрібно інвестувати в рекламу
Аграрний комплекс України входить до топ-3 глобальних експортерів зерна у світі, підприємства АПК постачають продукцію до більше ніж 100 країн, але реклама і просування на світових ринках усе одно необхідні, уважає перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк. Він зазначив, що на найбільшому галузевому заході в Берліні в січні України не представляли через відсутність коштів.
Перший заступник міністра аграрної політики і продовольства України Максим Мартинюк заявив, що українському аграрному сектору не вистачає правильної реклами. Про це він написав у своїй колонці на сайті "Новое время".
“Світові транснаціональні гіганти – виробники газованої води – витрачають мільярди доларів на рекламу. Про переваги iPhone знає більшість населення земної кулі, але Apple продовжує вкладати в просування. Витрати Microsoft на промо – понад $2,5 млрд. Усі ці компанії – лідери у своїх сегментах, як і Україна – в аграрному", – пише посадовець із посиланням на дані, опубліковані у Twitter галузевим американсько-румунським аналітиком Горасом Дедью.
Незаперечними перевагами українського АПК, на думку Мартинюка, є рекордні за своєю площею у Європі родючі землі, здатність експортувати понад половину вирощеного врожаю, а також біочистота продукції. Він переконаний, що українському агросектору необхідно якомога швидше утвердитися в статусі високотехнологічної галузі і закріпити за собою репутацію надійного і престижного партнера на міжнародному ринку.
Перший заступник міністра вважає, що українській галузі необхідна щільна інтеграція у спільноту, представлену на Grüne Woche, – сільськогосподарському ярмарку "Міжнародний зелений тиждень", який уже понад 90 років проходить у Берліні в середині січня, а також на інших заходах такого рівня. Цього року на Grüne Woche українського стенда не було.
“Причина відсутності офіційного українського національного стенда (не кажучи вже про павільйон або партнерство на Grüne Woche) банальна – гроші. Відтоді як державні фінанси перевели в режим жорсткої економії, Мінагрополітики відмовилося від участі в цьому виставковому заході, як, утім, і в багатьох інших. Бюджет спорудження стенда становить десятки тисяч євро. І якщо в частині адміністративних витрат на оренду павільйону організатори пропонують Україні дуже гнучкі умови, то необхідність транспортування та монтажу масштабних конструкцій не дає можливості істотно заощадити. З огляду на це, дискусійне запитання – чи потребує додаткового міжнародного аграрного просування держава, чий аграрний комплекс і так один із найбільших у світі, яка входить до топ-3 глобальних експортерів зерна і чию продукцію постачають до більше ніж 100 країн? Я переконаний, що так, потребує", – підкреслив Максим Мартинюк.
Сільськогосподарський ярмарок "Міжнародний зелений тиждень" є однією з найавторитетніших міжнародних подій в АПК. Виставкова площа – понад 550 тис. м&³2; із урахуванням відкритих павільйонів. Одночасно із ярмарком проходить Глобальний форум із продовольства і сільського господарства, у якому беруть участь представники державних органів різних країн.