Малюська заявив, що Медведчук, Фірташ і Коломойський є прикладами успішної боротьби проти олігархів
Про це Малюська заявив в інтерв'ю каналу "Дом" 11 вересня.
Журналіст зазначив, що Малюська говорив, що не лише Медведчука можна вважати таким прикладом. Він запитав, кого ще мав на увазі міністр.
"Я називав ще два прізвища як приклад успішної боротьби з олігархами в нашій країні. Це Коломойський і Фірташ. Це люди, яких у нашій країні заведено називати олігархами. Та вони й самі можуть це визнати. Їхній нинішній вплив порівняно з тим, що був два-три роки тому, безсумнівно, зменшився. Це приклад хороших зусиль влади стосовно боротьби з олігархами", – відповів Малюська.
Він додав, що для системної та об'єктивної боротьби з олігархами в країні необхідно ухвалити відповідний законопроєкт, який зараз розглядають у парламенті.
Контекст:
Рада ухвалила проєкт закону про олігархів у першому читанні на позачерговому засіданні 1 липня. За проголосувало 275 нардепів за мінімально необхідних 226 голосів. Партія "Слуга народу" анонсувала не менше ніж сім додаткових законопроєктів про регулювання діяльності олігархів в Україні, серед них – про антимонопольне законодавство, зміни до закону про політичні партії.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що якщо в парламенті саботуватимуть законопроєкт про олігархів, то питання буде винесено на всеукраїнський референдум.
2 вересня уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до спікера з офіційним листом щодо цього, вона заявила, що документ суперечить Конституції.
10 вересня спікер Верховної Ради України Дмитро Разумков надіслав законопроєкт №5599 про олігархів в Європейську комісію "За демократію через право" (Венеціанську комісію).
Малюська впевнений, що нардепи мають розглянути законопроєкт у другому читанні, не чекаючи на відповідь Венеціанської комісії. Він вважає, що передання законопроєкту до Венеціанської комісії можна вважати затягуванням процесу.