Мамедов закликав прокурорів не підходити формально до питання звільнення засуджених через тяжкі хвороби
Протягом 2019–2020 років лікарсько-консультативні комісії розглянули 497 матеріалів про можливість звільнення засуджених від покарання через хворобу, у суд передали подання щодо 420 засуджених. Про це 6 квітня у Facebook повідомив представник Офісу генпрокурора України Олександр Федорчук.
За його інформацією, 17 засуджених померли під час розгляду матеріалів комісією, 59 осіб – судами. Рішенням судів звільнили 231 особу.
"Практика розгляду таких матеріалів засвідчила, що проблеми звільнення засуджених від покарання за тяжку хворобу ретельно не опрацьовувалися. У значній кількості випадків все зведено до констатації факту законності певних дій або рішень, а також оскарження ухвал суду з формальних підстав", – зазначив Федорчук.
За його інформацією, заступник генерального прокурора Гюндуз Мамедов попросив керівників обласних прокуратур забезпечити ефективну організацію та участь прокурорів у судових засіданнях.
"Неприпустимими є підготовка та подання апеляційних скарг прокурора на рішення судів лише з формальних підстав, оскільки прокурор наділений комплексом повноважень, що дають можливість об'єктивно з'ясувати всі обставини, які мають істотне значення для вирішення питання про звільнення засудженого від покарання або від подальшого його відбування за тяжкою хворобою, дотримуватися стандартів ЄСПЛ", – сказав Мамедов.