Медреформа прискорила вимирання українців, яке й без того йде шаленими темпами – Скоцик
Мільйони українців обурені тим, як "оптимізували" мережу медичних установ унаслідок медреформи, заявив колишній глава Аграрної партії України, кандидат у президенти Віталій Скоцик.
Екс-глава Аграрної партії України, кандидат у президенти Віталій Скоцик уважає медичну реформу злочинною. На його думку, відповідати за її проведення мають в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, а також прем'єр-міністр Володимир Гройсман і президент Петро Порошенко. Як повідомляють "Подробности", про це Скоцик заявив, коментуючи розгляд позову нардепа від Радикальної партії Ігоря Мосійчука до Супрун.
"Медична реформа може видатися успішною лише з вікон київських будинків. Я проїхав Україну вздовж і впоперек: на місцях мільйони людей обурені тим, як "оптимізували" мережу медичних установ. Вибір лікаря – це розкіш великих міст, а селяни змушені лікуватися в тих, до кого можуть доїхати на розбитих автобусах по знищених дорогах. Закривши масу фельдшерсько-акушерських пунктів, уряд відібрав у людей право на здорове життя", – сказав він.
Скоцик стверджує, що смертність в Україні перевищує народжуваність майже вдвічі, країна посідає друге місце в Європі за рівнем захворюваності на туберкульоз і перше – за рівнем захворюваності на кір. За його словами, це показник успішності медичної реформи.
"Досі взагалі не створено госпітальних округів у Сумській та Запорізькій областях. В Івано-Франківській – із п'яти створено один, у Волинській, Чернівецькій, Одеській, Херсонській і Луганській схожа ситуація", – сказав він.
Скоцик уважає, що медреформа "не враховує величезної проблеми доріг і транспорту у глибинці".
"У підсумку чим менше там лікарів і чим далі самі лікарні – тим більше людей буде помирати, не одержавши вчасної допомоги. Тобто реформування просто прискорило вимирання українців, яке й без того йде шаленими темпами. І за цей злочин проти народу, вчинений в.о. міністра охорони здоров'я Уляною Супрун, мають відповідати також уряд і президент, які підтримують її", – підкреслив Скоцик.
На думку політика, медичну реформу можна вважати корисною тільки з погляду оптимізації закупівель медикаментів.
5 лютого Окружний адмінсуд Києва заборонив Супрун виконувати обов'язки глави МОЗ України як забезпечувальний захід за позовом Мосійчука.
13 лютого Супрун повідомила, що уряд схвалив розпорядження, яке дозволяє їй продовжити виконувати обов'язки глави МОЗ.
На засіданні Кабміну 13 лютого також ухвалили рішення про те, що уряд звернеться до Вищої ради правосуддя зі скаргою на дії судді Сергія Каракашьяна, який ухвалив рішення про заборону Супрун виконувати обов'язки міністра.
14 лютого суд відмовив у задоволенні позову Кабміну щодо відновлення Супрун на посаді, однак скасував своє рішення від 5 лютого за власною ініціативою.
Початок розгляду позову Мосійчука до Супрун по суті призначено на 15 лютого.