Мендель назвала імпічмент від ОПЗЖ пропагандистською ініціативою
Прессекретарка президента України Володимира Зеленського Юлія Мендель заявила, що "Опозиційна платформа – За життя" використовує імпічмент глави держави як піар "заради порятунку активів однієї особи".
Рішення ввести санкції проти телеканалів "112 Україна", ZIK і NewsOne є колегіальним, його підтримує українське суспільство. Про це прессекретарка президента України Володимира Зеленського Юлія Мендель написала 4 лютого у Facebook.
"Колегіальне та справедливе рішення, яке було ухвалено Радою національної безпеки і оборони та введене в дію указом президента, є абсолютно законним, відповідає Конституції України й закону України "Про санкції". В основі цього рішення – конкретні пропозиції Верховної Ради та Служби безпеки про застосування санкцій", – зазначила вона.
За словами Мендель, "Опозиційна платформа – За життя" намагається "врятувати активи одного зі співкерівників політичної структури".
"У цьому випадку імпічмент – це суто пропагандистська ініціатива, розрахована на підняття скандалу навколо теми, яка точно викликала позитивну реакцію та об'єднання суспільства. Такою ініціативою вони пробують внести розкол і спровокувати внутрішню кризу, що притаманно для ідеології цієї партії", – заявила прессекретарка Зеленського.
Вона підкреслила в пості, що не варто ототожнювати свободу слова з пропагандою в інтересах держави-агресора.
"Якщо ОПЗЖ хоче попіаритись із використанням теми імпічменту, то це їхнє право як політичної сили. Однак усе суспільство бачить, що вони просто використовують цю риторику та цей піар заради дуже цинічного та корисливого інтересу – порятунку активів однієї особи", – написала Мендель.
2 лютого Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про застосування санкцій проти народного депутата від "Опозиційної платформи – За життя" Тараса Козака та телеканалів, які йому належать.
Санкції передбачають позбавлення ліцензії "112 Україна", ZIK і NewsOne, їм наказано припинити мовлення, усю легальну діяльність медіакомпаній припинено строком на п'ять років. Провайдери одразу ж почали блокувати телеканали, а ті зробили спільну заяву про "політичну розправу" й пообіцяли боротися "за своє право вести мовлення для українців".
За даними видання ZN.UA, санкції проти Козака й пов'язаних із ним юридичних осіб ввели після розслідування спецслужб, під час якого встановили схеми з постанням вугілля з окупованих територій України.
Секретар РНБО Олексій Данілов говорив, що 17 із 19 членів ради проголосували за це рішення, один утримався, ще один – у відрядженні. Утримався спікер парламенту Дмитро Разумков, не голосував міністр оборони Андрій Таран, оскільки наразі перебуває в Індії. Разумков заявив, що, коли українські громадяни помічені у фінансуванні тероризму, їх потрібно притягувати до кримінальної відповідальності, а не вводити санкції. Також він зазначив, що якщо телеканали були помічені у співпраці з країною-агресором, у них можуть відкликати ліцензії.
Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк зазначив, що йдеться про канали з так званого пулу голови політради ОПЗЖ, кума президента РФ Віктора Медведчука. Їх "досить активно й часто відкрито використовують як інструменти чужої іноземної пропаганди в Україні", підкреслив Подоляк.
Блокування "112 Україна", ZIK і NewsOne не має нічого спільного з наступом на свободу слова, підкреслила Мендель. За її даними, є підтвердження того, що ці канали фінансують із Росії.
4 лютого ОПЗЖ ухвалила резолюцію про початок процедури імпічменту Зеленського. Для цього політсила зібралася на свій 14-й з'їзд.