"Мене запросили допомогти, і я чесно спробував". Вітренко відреагував на голосування в Раді щодо його кандидатури
Колишній топменеджер НАК "Нафтогаз України", в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко у Facebook заявив, що розумів політичні ризики, коли погоджувався працювати в уряді.
"Мене запросили допомогти. У мене були зовсім інші особисті плани. Я розумів глибину проблем і відсутність рішень, які б усіх задовольняли. Я усвідомлював політичні ризики. Я розумів, скільки бруду на мене виллється. Але я розумів відповідальність перед країною. Якщо без пафосу, я просто розумів, що мені буде складно пояснити своїм дітям, чому я відмовився обійняти таку відповідальну посаду і допомогти країні в такий складний для неї час. Тому я чесно спробував", – написав він.
Вітренко заявив, що йому не соромно звітувати про те, що зміг зробити за місяць на посаді в.о. міністра, "при цьому з дуже обмеженими повноваженнями". Він подякував усім, хто його підтримував на цій посаді.
"Це була нагода отримати дуже цінний досвід урядовця. Я вдячний усім, хто мене підтримав. Дякую за довіру, за спільну роботу", – написав він і оприлюднив текст промови, яку сьогодні виголосив у Верховній Раді.
Парламент сьогодні вдруге провалив голосування за кандидатуру Вітренка на пост першого віцепрем'єра – міністра енергетики України.
15 грудня Вітренко проходив співбесіду із президентом Володимиром Зеленським та депутатами від "Слуги народу". 17 грудня комітет Верховної Ради з питань енергетики і комунальних послуг не підтримав його призначення на посаду першого віцепрем'єра – міністра енергетики України. Того самого дня Рада відмовилася підтримати кандидатуру Вітренка. "За" проголосувало 186 народних депутатів за мінімально необхідних 226.
Вітренко заявив, що залишається відкритим до пропозицій щодо роботи в уряді.
21 грудня Кабмін призначив його в.о. міністра енергетики. 25 січня Вітренко знову проходив співбесіду із фракцією. Президент закликав підтримати його кандидатуру.
Глава уряду Денис Шмигаль вніс кандидатуру Вітренка сьогодні. Під час перерви подання розглянув і підтримав профільний комітет, однак під час розгляду питання на пленарному засіданні набралося лише 204 голоси народних депутатів за 226 необхідних для ухвалення рішення.
Вітренко у 2018–2020 роках був виконавчим директором "Нафтогазу". Брав участь у Стокгольмському арбітражі, який задовольнив вимоги України у спорах із "Газпромом" про закупівлю та транзит російського газу. Він завершив роботу в компанії в липні 2020-го.