Мережі заправок "БРСМ-Нафта" та "Авантаж 7" – на останніх сходинках рейтингу зі сплати податків із продажу літра бензину – дослідження

Мережі АЗС "БРСМ-Нафта" і "Авантаж 7" активно розширюються, інвестиції компанія робить зокрема і коштом податкової "оптимізації", пише ZN.UA
Фото: depositphotos.com
Дві мережі заправок в Україні – "БРСМ-Нафта" та "Авантаж 7" – опинилися на нижніх сходинках рейтингу сплати податків у перерахуванні на літр бензину, про це у статті "Королі й блазні: скільки податків платять мережі АЗС" написало видання ZN.UA з посиланням на дослідження "Консалтингової групи А-95", засноване на опублікованому у вересні цього року рейтингу "Ринок пального. Топ-200 найбільших платників податків".

Журналісти ZN.UA зазначають, що "БРСМ-Нафта" продає найбільше бензину на добу на одну АЗС, але "ефективність такого успіху для держави досить сумнівна".

"Вона становить близько 16 коп. за 1 л, тоді як менш "успішні" лідери рейтингу ОККО та Shell відраховували до держскарбниці 1,32 грн і 1,79 грн за 1 л відповідно. Та абсолютним "чемпіоном" стала мережа "Авантаж 7". У неї податкове навантаження на літр становило близько 8 коп. або було фактично нульовим", – ідеться в матеріалі.

Інфографіка: ZN.UA

Мережі АЗС "БРСМ-Нафта" та "Авантаж 7" активно розширюються, підкреслюють автори і зазначають, що інвестиції компанія робить зокрема і коштом податкової "оптимізації".

"Авантаж" і БРСМ входять до числа лідерів за приростом нових станцій, що свідчить про досить успішну діяльність цих гравців. БРСМ виросла 2020 року на 30 АЗС ринковою вартістю $20–25 млн. Оператор також придбав нафтобазу в Шепетівці, став спонсором ФК "Шахтар", – зазначає видання.

Водночас журналісти пишуть, що пояснити такі суми податків важко, оскільки позаминулий і минулий роки були найуспішнішими роками для пального ритейлу за всю його історію.

"Фіскалам настав час визначитися і подати сигнал ринку, яким має бути "норматив" по сплаті податків з АЗС, з літра тощо. На кого рівнятися – на Shell й ОККО чи на БРСМ з "Авантаж 7"?" – підсумували автори статті.

"Українські новини" пишуть із посиланням на дані Нафтогазової асоціації України – понад 20% ринку бензинів є фальсифікатом, із виробництва якого не сплачують акцизу, і від 20% до 30% (залежно від виду пального) продають без належного обліку. Щорічний збиток від таких схем – до 20 млрд грн. Із них 4 млрд грн – від підпільного виробництва на міні-НПЗ і до 16 млрд грн – через порушення касової дисципліни на АЗС.

Контекст:

Якщо Україна виведе з тіні ринок нафтопродуктів і проведе акцизну реформу, держбюджет зможе одержати приблизно 30 млрд грн податків, заявляв директор "Консалтингової групи А-95" Сергій Куюн.