"Ми готові боронити Україну". СБУ закликала українців не піддаватися на провокації

У СБУ заявили, що стабільність і спокій у країні залежать від кожного українця
Фото: Служба безпеки Україн / Facebook
У Службі безпеки України заявили, що країна зіткнулася з безпрецедентними спробами нагнітання паніки, "поширення фейків та спотворення реального стану речей". Заяву спецслужби опублікували у Facebook 14 лютого.

"Усе це у комплексі – не що інше, як чергова сильна хвиля гібридної війни. Служба безпеки у межах своєї компетенції постійно аналізує різні сценарії розвитку подій. Служба безпеки – є чіткий план дій на кожен із них", – наголосили у повідомленні.

У СБУ додали, що фіксують такі прояви гібридної війни у соціальних мережах, ЗМІ та заявах деяких українських політиків, які поширюють наративи російської пропаганди.

"Співробітники СБУ працюють у всіх регіонах країни в посиленому режимі. Ми готові захищати Україну. Проте зараз стабільність та спокій у нашій країні залежать не лише від влади, а й від зважених дій кожного українця. Усім нам слід зберігати спокій та холодний розум, не піддаватися на провокації. Паніка й дестабілізація грають на користь тільки ворогам, а не Україні", – ідеться у заяві.

Керівництво Служби безпеки закликає українців мислити критично, не довіряти інформації анонімних джерел і навчитися відрізняти правду від фейків.

"І не забувати – сила України не лише у потужній армії, а і в єдності кожного з нас. Разом ми здатні захистити Україну. Нашу свободу, незалежність та гідність", – заявили у СБУ.

Контекст:

Навесні 2021 року Росія почала нарощувати чисельність військ поблизу кордону з Україною та в окупованому Криму, пояснюючи це військовими навчаннями. Після кількох тижнів напруженості РФ частково відвела частини до місць постійної дислокації.

Наприкінці жовтня американські ЗМІ повідомили, що Росія знову стягує війська до кордону з Україною. Пізніше про загрозу нового вторгнення РФ неодноразово заявляли і лідери західних країн.

Так, у Білому домі заявили 18 січня 2022 року, що Росія може будь-якої миті розпочати вторгнення в Україну. 11 лютого, за даними The Guardian, Байден під час відеоконференції з лідерами кількох держав заявив, що РФ може напасти на Україну найближчими днями.

Водночас українська влада вважає, що західні країни перебільшують небезпеку.

24 січня після засідання РНБО, на якому розглядали, зокрема, питання нацбезпеки, президент України Володимир Зеленський сказав, що "все спокійно, причин для паніки немає". Секретар РНБО Олексій Данілов того самого дня заявив, що повномасштабне вторгнення Росії зараз неможливе.

Міністр оборони України Олексій Резніков наприкінці січня заявив, що, незважаючи на значне скупчення російських військ, не створено жодного ударного угруповання, необхідного для того, щоб перейти до наступу. 8 лютого він повідомив, що вздовж усього кордону з Україною з боку РФ, Білорусі та тимчасово окупованих територій перебуває 140 тис. військовослужбовців, включно з повітряним та морським компонентом.

11 лютого низка країн, зокрема США, закликали своїх громадян терміново покинути Україну через імовірну ескалацію.

Зеленський заявив 12 лютого, що влада розуміє ризики, але, на його думку, в інформаційному просторі зараз надто багато інформації щодо можливого вторгнення РФ в Україну, яка провокує паніку.