"Ми не брязкаємо зброєю". Росія з Білоруссю проведуть навчання біля кордону України

Лукашенко: Ми люди військові. Не дай боже щось станеться, ми беремо зброю до рук
Фото: president.gov.by
Білорусь спільно з Росією збираються провести військові навчання "з прикриття південних кордонів". Такі плани на нараді в міноборони Білорусі озвучив міністр оборони країни Віктор Хренін, повідомляє держагентство БЕЛТА.

За його словами, навчання не будуть такими масштабними, як "Захід" чи "Щит Союзу". Чиновник сказав, що заходи відбудуться спільно з РФ, оскільки це "основний стратегічний союзник" Білорусі.

Під час наради Олександр Лукашенко, який називає себе президентом Білорусі, заявив, що Мінськ спостерігає за зміцненням кордону та навчаннями, які проводить Україна в межах операції "Полісся", і готується "зреагувати в разі потреби", повідомляють на сайті глави Білорусі.

"Але ще раз хочу наголосити: ми не брязкаємо зброєю. Ми (сучасне покоління білорусів, яке не брало участі у Другій світовій війні. – "ГОРДОН"хоч і не учасники останньої страшної війни, але ми розуміємо, що таке війна. Багато хто пережив негаразди повоєнних років, коли голі, роздягнені із землянок не могли вилізти. Зараз більш-менш живемо прийнятно, ми не хочемо жодних воєн", – заявив Лукашенко.

Він додав, що готовий до діалогу, "якщо хтось хоче з нами розмовляти як із мирними людьми".

"Але якщо хтось до нас із мечем прийде або з рушницею, у нас є чим відповісти... Ви маєте чудово розуміти: ми – люди військові. Не дай боже щось станеться, ми беремо зброю до рук", – заявив він.

Під час цієї наради Лукашенко також пообіцяв, що "якщо на Донбасі знову розв'яжуть війну, Білорусь осторонь не залишиться", і звинуватив США та Великобританію в тому, що вони за допомогою Польщі планують зруйнувати Євросоюз.

Глава МВС України Денис Монастирський вважає, що міграційну кризу на білорусько-польському кордоні створили штучно спецслужби РФ. На його думку, Росія може організувати переправлення цих мігрантів із Білорусі до України.

На українсько-білоруському кордоні ввечері 23 листопада розпочалася спеціальна операція "Полісся", у якій беруть участь Нацгвардія, Національна поліція, Збройні сили України та прикордонники.

Для посилення захисту українсько-білоруської ділянки кордону залучено 3098 прикордонників та 859 нацгвардійців, а також 390 одиниць техніки. Такі дані 24 листопада опублікував нардеп від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко.

Контекст:

У 2021 році у країнах Євросоюзу, які межують із Білоруссю, загострилася проблема нелегальної міграції з країн Близького Сходу. У ЄС спочатку заявляли, що Білорусь навмисно послабила контроль над кордоном зі свого боку, пізніше Лукашенка звинуватили не просто в послабленні контролю, а й в організації потоків нелегальної міграції.

За інформацією польських правоохоронців, серед мігрантів, які намагаються незаконно перетнути кордон, – громадяни Сирії, Іраку, Лівану та інших країн.

Мігранти, які перебували на території Білорусі, робили низку спроб перейти кордон із Польщею, сталися зіткнення з постраждалими з боку польських силовиків.

Через міграційну кризу 15-го та 17 листопада телефонні переговори з Лукашенком провела канцлерка Німеччини Ангела Меркель. Вони домовилися, що проблему нелегальних мігрантів "загалом виносять на рівень ЄС та Білорусі", проте Німеччина відхилила пропозицію Лукашенка забрати 2 тис. мігрантів із Білорусі.

21 листопада прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький повідомив, що мігранти, які перебувають у Білорусі, почали повертатися на батьківщину, але понад 11 тис., як і раніше, залишаються у країні.

23 листопада глава уряду Польщі заявив про зменшення напливу мігрантів до Білорусі внаслідок скоординованого дипломатичного наступу Варшави.

25 листопада Лукашенко запропонував, щоб евакуацію нелегальних мігрантів із країни оплачував Європейський союз. Того самого дня він заявив, що США хочуть розв'язати війну руками поляків, балтійців та українців.