"Ми впевнені у мирному майбутньому України". Київські бізнесмени виступили зі спільною заявою

"Ми впевнені у мирному майбутньому України", – заявили автори звернення
Фото: apostrophe.ua
Група власників бізнесу 15 лютого на брифінгу заявила, що вони залишаються в Україні й далі робитимуть свій внесок в економіку та виконуватимуть зобов'язання перед партнерами, пише "Апостроф".

"Також вони зазначили, що провели внутрішню координаційну зустріч та визначили, яким буде алгоритм дій бізнесу по допомозі мешканцям Києва та Українській державі. Підприємці запевнили, що знаходяться на зв'язку з міською та центральною владою, системою територіальної оборони і готові реагувати на кризові ситуації. Також вони закликали підприємців по всій країні зберігати стабільну роботу, а в разі необхідності – підставити плече українському суспільству та українській армії", – зазначає видання.

Заяву підтримали: інвестор, громадська діячка, засновниця групи компаній Stolitsa Group Владислава Молчанова; підприємець, засновник девелоперської компанії KAN Development Ігор Ніконов, підприємець та громадський діяч Микола Негрич, директор "БТ Інвест Україна", член правління "Новус Україна" Ігор Ланда, співзасновник девелоперської компанії UDP в управлінні інвесткомпанії Q Partners Андрій Іванов, керівник ринку "Столичний" Євген Горбач.

"Ми впевнені у мирному майбутньому України. Ми віримо в наші Збройні сили, віримо в Україну та на своєму рівні будемо робити все для забезпечення економічної стабільності та обороноздатності нашої держави", – цитує "Апостроф" заяву.

Контекст:

У Білому домі заявили 18 січня 2022 року, що РФ може будь-якої миті розпочати вторгнення в Україну. Зокрема, у США стурбовані переміщенням російських військ на навчання до Білорусі. 11 лютого, за даними The Guardian, Байден під час відеоконференції з лідерами кількох держав заявив, що РФ може напасти на Україну найближчими днями.

Міністр оборони України Олексій Резніков 6 лютого заявив, що ймовірність значної ескалації з боку Росії оцінюють як низьку. 8 лютого він повідомив, що вздовж усього кордону з Україною з боку РФ, Білорусі та тимчасово окупованих територій перебуває 140 тис. військових, включно з повітряним та морським компонентом. 14 лютого Резніков зазначив, що РФ не створила жодного ударного угруповання поблизу кордону з Україною.

11 лютого низка країн, зокрема США, закликали своїх громадян терміново покинути Україну через імовірну ескалацію.

ЦРУ США вважає, що Росія може напасти на Україну 16 лютого. Про це 11 лютого повідомляв, посилаючись на джерела, німецький журнал Der Spiegel.

Президент України Володимир Зеленський заявив 12 лютого, що влада розуміє ризики, але, на його думку, в інформаційному просторі зараз надто багато інформації щодо ймовірного вторгнення РФ в Україну, яка провокує паніку.

На тлі повідомлень про ймовірне вторгнення Росії в Україну деякі українські бізнесмени та народні депутати виїхали з України. Лише 13 лютого з Києва вилетіло приблизно 20 чартерів та приватних літаків, повідомила "Українська правда". Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов сказав, що станом на вечір 14 лютого за кордоном перебувало 23 народні депутати України. Пізніше, за даними ЗМІ, восьмеро з них повернулися до країни.