Мінекології має виважено підходити до питань модернізації та шукати рішення, які прийнятні для всіх – глава "Укркоксу"
Міністерство екології України має під час розробки нових екологічних норм шукати прийнятні для промисловості рішення, в іншому разі впровадження нового законодавства може призвести до закриття підприємств, заявив у коментарі "РБК-Україна" генеральний директор Української науково-промислової асоціації "Укркокс" Анатолій Старовойт.
"Наші досить застарілі технології у більшості, особливо для коксохіміків. Усі ми пропонували, щоб при будівництві нових коксових батарей, наприклад, вводити нові рішення, щоб знизити всілякі викиди вуглецю. А як можна пред'являти вимоги до батарей, побудованих 20 років тому, коли вони були ще за тим проєктом побудовані. І що – зупиняти їх? І залишитися без коксу? А без коксу металургія – не металургія", – переконаний він.
Старовойт вважає, що міністерству під час підготовки законопроєкту про норми викидів потрібно консультуватися з профільними асоціаціями та експертами, щоб запропонувати прийнятний варіант для бізнесу. Якщо ухвалити законопроєкт без урахування думки промисловців, то він може зупинити підприємства, вплив чиновників посилиться, і в цій сфері зростуть корупційні ризики.
"Треба збирати асоціацію, обговорювати це питання, виробляти якесь рішення, яке прийнятне і для промисловості, і для екології в тому числі. Закон вийшов – це як колода, дубина – давайте будемо бити. А може бути, подумаймо, як розв'язувати питання, щоб і промисловість не зупинити, ну і разом із тим дати надію на реконструкцію, на переозброєння, поліпшення ситуації", – заявив спікер.
Федерація роботодавців України у відкритому листі голові парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування Олегові Бондаренку заявляла, що проєкт закону №4167 "Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення" містить низку негативних норм, які спричинять критичні наслідки для підприємств та економіки країни загалом, негативно вплинуть на рівень зайнятості та обсяги податкових надходжень до бюджетів усіх рівнів.
Позафракційний народний депутат України Сергій Магера зазначав, що запропоновані Мінекології екологічні нормативи не відповідають європейським і створюють можливості для зловживань з боку чиновників, а не для захисту довкілля. Він вважає, що у бізнесу є багато зауважень до законопроєкту і їх потрібно врахувати під час підготовки до голосування.