Мінінформполітики і керівники Facebook обговорили захист виборів в Україні від зовнішнього впливу
Керівник напряму публічної політики Facebook у Центральній і Східній Європі Габріелла Чех повідомила керівництво Мінінформполітики України, що компанія планує посилити заходи безпеки під час проведення виборів в Україні.
Керівництво Міністерства інформполітики України обговорило із представниками компанії Facebook захист виборчих процесів в Україні від зовнішнього впливу. Про це 25 січня повідомила прес-служба відомства.
"Ми високо цінуємо спільну роботу із Facebook у сфері інформаційної безпеки, зокрема верифікацію сторінок українських органів влади, протидію фейковим новинам і зусилля щодо забезпечення невтручання у вибори в Україні – як у президентські, так і в парламентські", – сказав міністр інформполітики Юрій Стець.
Керівник напряму публічної політики Facebook у Центральній і Східній Європі Габріелла Чех сказала, що компанія серйозно ставиться до порушень стандартів і планує посилити заходи безпеки під час проведення виборів в Україні.
Керівник напряму публічної політики Facebook із питань виборів Аніка Гайзель заявила, що тепер в інформації про популярні сторінки у соцмережі можна дізнатися країну походження адміністратора і яку рекламу запущено від імені сторінки.
Вибори президента України мають відбутися 31 березня, парламентські – 27 жовтня.
18 жовтня 2018 року Facebook створив спеціальний відділ для боротьби із втручанням у вибори, який відстежує підозрілі акаунти під час виборчих кампаній по всьому світу.
16 січня 2019 року стало відомо, що Facebook змінить правила розміщення політичної реклами, щоб уникнути втручання в майбутні вибори в Україні, Індії, Нігерії та Євросоюзі. З лютого передвиборчу рекламу зможуть розміщувати рекламодавці, які перебувають в Україні. Це правило вже впроваджено у Нігерії.
Голова Служби зовнішньої розвідки України Єгор Божок в інтерв'ю "Укрінформу", яке вийшло 24 січня, заявляв, що Росія виділила своїм спецслужбам $350 млн для втручання у вибори 2019 року в Україні.