Міністерство культури доручило оскаржити в суді будівництво храму УПЦ МП у центрі Києва
Шевченківський районний суд Києва 15 лютого 2012 року надав у постійне користування Національному музею історії України ділянку землі на вулиці Володимирській у Києві, де зараз розташований храм Української православної церкви Московського патріархату, нагадали в Міністерстві культури.
Українська православна церква Московського патріархату незаконно побудувала храм на вулиці Володимирській у Києві. Про це 5 лютого повідомила прес-служба Міністерства культури України.
Відомство, посилаючись на рішення (.pdf) Шевченківського районного суду Києва від 15 лютого 2012 року, заявило, що земельну ділянку за вказаною адресою надали в постійне користування Національному музею історії України (НМІУ).
Міністерство культури доручило директору НМІУ Тетяні Сосновській оскаржити в суді "протиправні дії релігійної громади УПЦ МП".
Відомство візьме участь у розгляді справи і повторно передасть у правоохоронні органи звернення для захисту пам'ятки національного значення "Місто Володимира – дитинець стародавнього Києва з фундаментом Десятинної церкви від V–IX століття, IX–XIII століття".
У ніч на 25 січня Володимиро-Ольгинський храм УПЦ МП у центрі Києва намагалися підпалити.
27 січня двох підозрюваних архітекторів Олександра Горбаня й Олексія Шемотюка заарештували з правом застави 2,2 млн грн. Своїми діями затримані висловлювали протест проти нібито самозахоплення УПЦ МП землі біля розкопок Десятинної церкви.
3 лютого УПЦ МП за участю трьох тисяч вірян провела на вулиці Володимирській молебень проти "захоплення храму". Цього самого дня відбулася акція на підтримку підозрюваних у підпалі з гаслами: "Архітекторів на волю!", "Росіє, геть з України!" і "Геть московського попа!".
5 лютого Апеляційний суд Києва відпустив Горбаня й Олексія Шемотюка на поруки 10 народних депутатів.