Міністр фінансів сказав, чи є підстави для дефолту в Україні
Підстав для дефолту в Україні немає. Про це міністр економіки Сергій Марченко заявив в інтерв'ю Суспільному, яке вийшло 21 грудня.
Його запитали, чи ймовірний дефолт через відсутність інвестицій та співпраці з Міжнародним валютним фондом.
"Дефолт? Ні, ні... Таке слово не вживати. Дефолту не буде, через те що дефолт – це політичне рішення. Коли кажуть, що ми оголосимо дефолт, це якраз означає, що це політичне рішення. На сьогодні економічних підстав говорити про дефолт або про якісь невиконання зобов'язання немає і бути не може. Ми маємо і будемо виконувати взяті на себе зобов'язання", – відповів міністр.
Він зазначив, що із 2023 року Україна може відмовитися від запозичень.
"У нас є стратегія. Самодостатність Міністерства фінансів, ми передбачили певні кроки, і якщо ми їх виконаємо, то у 2023 році [це буде можливо]. Але це не тільки залежить від Міністерства фінансів", – сказав Марченко.
Не боятися відмови від виплати зовнішніх боргів і ставитися до кредиторів, як Греція 2015 року й безліч разів Аргентина, українській владі 2019 року радив бізнесмен Ігор Коломойський. Тимчасовий дефолт у цих країнах дав позитивний ефект, стверджував підприємець.
Марченко зазначав у вересні 2020-го, що "це не є практика, яку взагалі варто копіювати і про це навіть розказувати". Він відкидав вірогідність несплати Україною за борговими зобов'язаннями. Зовнішній держборг України тоді становив $85 млрд. За даними Мінфіну (.docs) станом на кінець жовтня (свіжіших відомство не публікувало), зовнішній держборг України становить $83,27 млрд.
Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings 4 вересня заявило, що рейтинги України відображають її макроекономічну політику, яка заслуговує на довіру, і підтвердило довгостроковий рейтинг дефолту емітента України в іноземній валюті на рівні "B" зі стабільним прогнозом.