Міноборони запустило в соцмережах хештег #Україна_31_й_член_НАТО
Міністерство оборони України запустило в соціальних мережах хештег #Україна_31_й_член_НАТО.
Пресслужба Міноборони опублікувала 1 квітня пост у Facebook про зустріч міністра оборони Андрія Тарана з аташе щодо питань оборони США, Великобританії та Канади, супроводивши пост новим хештегом.
У повідомленні Міноборони на сторінці у Twitter про телефонну розмову Тарана з главою Пентагону Ллойдом Остіном також використали новий хештег.
На сторінці Міноборони у Facebook 1 квітня опублікували пост про незмінність курсу України на вступ до НАТО.
"За три дні – 72-га річниця НАТО. Україна чітко окреслює свої амбіції отримати план дій щодо членства в НАТО на саміті Альянсу у 2021 році", – зазначили в повідомленні.
Україна активізувала співпрацю з НАТО 2014 року на тлі окупації Криму Росією і збройного конфлікту на Донбасі. Наприкінці 2014 року Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від політики "позаблоковості". Відповідно до Воєнної доктрини України, ухваленої 2015 року, поглиблення співпраці з НАТО є пріоритетним завданням.
7 лютого 2019 року український парламент ухвалив закон про внесення в Конституцію положення про стратегічний курс держави на набуття повноправного членства України в Європейському союзі та Організації Північноатлантичного договору. Закон набув чинності 21 лютого.
2018 року НАТО визнав за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі, 2020-го Україна дістала статус партнера розширених можливостей.
Військово-політичний блок НАТО засновано 4 квітня 1949 року у США з метою захисту Європи від радянського впливу. Спочатку в Північноатлантичний альянс входило 12 країн, сьогодні членами НАТО є 30 держав, серед них пострадянські Литва, Латвія та Естонія.