Мінські угоди не мають єдиного трактування, тому цілком допустимо їх переписати – Тука
Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука зазначив, що за два роки Мінські угоди взагалі не вийшло імплементувати.
Мінські угоди не мають єдиного трактування, і кожна зі сторін трактує їх по-своєму, тому цілком допустимо їх переписати. Про це заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука в коментарі "Сегодня".
"За ці два роки Мінські угоди взагалі не вийшло імплементувати. Оскільки перший пункт – це безпека. Без першого пункту розмовляти про другий, третій, двадцять п'ятий нелогічно. Водночас я не вважаю, що Мінські угоди не можна переписати. На мій погляд вони, на жаль (чи це було зроблено навмисно, чи випадково, не знаю), виписані таким чином, що не мають єдиного трактування. І в цьому – величезна проблема, оскільки кожна зі сторін трактує їх по-своєму", – зазначив він.
На думку Туки, також можна шукати інші майданчики і формати переговорів із Росією.
"Тому я, наприклад, цілком припускаю, що їх можна і переписати. Можливо, варто (про це теж багато говорять) будувати інші майданчики. Але тільки після того, як буде побудовано якусь альтернативу, можна відмовлятися від поки що єдиного майданчику для переговорів. Перш ніж знищити, треба спочатку щось збудувати", – вважає він.
Збройний конфлікт на сході України почався в квітні 2014 року. Бойові дії ведуться між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.
Мінські угоди, укладені 2015 року, передбачають припинення вогню на Донбасі, повернення під український контроль лінії держкордону з Росією, а також розведення важких озброєнь. Жодну з цих вимог поки що повністю не виконано.