В ОП заявили про запитання до роботи Кличка: Місто потребує більшої уваги, ніж залишається у пана мера після виступів на загальні теми
За словами Подоляка, представникам центральної влади доводиться постійно нагадувати Кличку, що потрібно ефективно використовувати всі законні можливості, які дає йому поєднання позицій.
"Функціонування громадського транспорту, логіка транспортних потоків у місті, розвиток міської інфраструктури, питання проблемних забудов, чистота вулиць і, головне, захист киян від поширення COVID-19 – усе це потребує набагато більшої уваги, ніж, як бачимо, залишається у пана мера після виступів на загальні теми", – заявив Подоляк.
Контекст:
КМДА – виконавчий орган Київради. Його головою майже завжди ставав обраний жителями мер міста. Згідно із законом, його призначає президент.
7 вересня 2010-го року було ухвалено зміни до закону "Про столицю України – місто-герой Київ", згідно з якими міський голова Києва має очолювати Київраду, а голова КМДА – управляти всіма комунальними підприємствами, а також департаментами, які відповідають за місто. Після цього тодішній президент Віктор Янукович призначив головою КМДА Олександра Попова, тоді як міським головою залишився обраний Леонід Черновецький.
У квітні прем'єр-міністр Денис Шмигаль запропонував урізати повноваження Кличка. Після заклику градоначальника ввести загальнонаціональний локдаун, прем'єр запропонував звернутися до президента щодо призначення нового голови КМДА.
Кличко розцінив це як погрозу. Він у відповідь нагадав у ефірі ток-шоу "Свобода слова Савіка Шустера", що його можуть звільнити тільки кияни, які обрали його мером, відповідно до закону про місцеве самоврядування. "Якщо таким чином ми будемо лікувати і боротися з пандемією, це сумно", – сказав він.