Місцева влада може самостійно вводити у школах уроки християнської етики – Гриневич
В Україні є різні віросповідання, тому батьки школярів у консенсусі з місцевою владою мають вирішувати, чи вводити курс християнської етики, вважає міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.
Курси християнської етики можуть запроваджувати органи місцевого самоврядування, вони не обов'язкові на всій території країни. Про це в інтерв'ю телеканалу "Прямий" 20 лютого повідомила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.
"Наша позиція є такою, що свобода совісті є для усіх громадян. Є громадяни, які хочуть виховувати своїх дітей у релігійних традиціях християнства, а є й ті, що ні. Ми маємо це поважати. У нас в Україні є різні віросповідання", – сказала вона.
За словами міністра, курс християнської етики розроблено та погоджено в її відомстві, є також підручники та акредитовані програми підготовки вчителів християнської етики.
"Світоглядно ми підтримуємо можливість такого курсу... Це міжконфесійний курс, а не курс релігії, який скоріше орієнтований на загальнохристиянські принципи. Проте ми не можемо встановити його як обов'язковий релігійний курс для всіх. Якщо місцеві ради вважають і мають консенсус з усіма батьками, то вони можуть легітимізувати такий навчальний курс у межах окремої території. Вони можуть запропонувати вибірковий курс як обов'язковий і оплатити його", – заявила Гриневич.
Вона наголосила, що курс християнської етики доступний для всіх за бажанням батьків.
"Він є вибірковим, і на рівні держави мусить таким лишатися", – вважає міністр.