Міжнародна федерація Червоного Хреста перетворилася на адвоката кривавого російського ЧХ – Лубінець
Міжнародна федерація Червоного Хреста (МФЧХ) не врахувала наданих Україною документів про порушення з боку російського Червоного Хреста (РЧХ) і не виключила РЧХ зі свого складу. Про це 27 вересня повідомив у Telegram український омбудсмен Дмитро Лубінець.
"Міжнародна федерація Червоного Хреста не виключила зі свого складу російський Червоний Хрест, попри їхні ймовірні злочинні дії. [...] На мою думку, МФЧХ перетворилася на адвоката кривавого російського Червоного Хреста. Той, хто прикриває злочинця, сам перетворюється на злочинця", – написав він.
Омбудсмен зазначив, що "неодноразово мав комунікацію" з керівництвом і представниками МФЧХ щодо "поведінки" РЧХ.
"Щоразу наводив приклади, аргументи й факти про їхні ймовірні злочини й вимагав проведення прозорого розслідування дій російського Червоного Хреста і його виключення з федерації. Для цього у квітні МФЧХ створила наглядову групу правління, яка мала дослідити діяльність РЧХ. [...] Я зустрічався із президенткою МФЧХ Кейт Форбс, якій передав усі офіційні документи й матеріали, які підтверджують імовірні злочини російського Червоного Хреста. Тепер же федерація опублікувала звіт щодо діяльності РЧХ, у якому не враховано жодного", – пояснив він.
За словами Лубінця, МФЧХ "фактично визнала окупацію тимчасово окупованих територій Криму, Донецької, Луганської, Херсонської й Запорізької областей".
"У тексті підтверджується, що російський Червоний Хрест відвідував тимчасово окуповані території України. Але РЧХ має працювати лише на своїй території. Це порушення статуту федерації зі сторони РЧХ, а також порушення територіальної цілісності України. Такі дії федерація виправдала "новаторськими підходами" й "гуманітарними" цілями", – наголосив омбудсмен.
Він також звернув увагу, що МФЧХ замовчує викрадення російським Червоним Хрестом майна українського Червоного Хреста у Криму, незважаючи на відкриття кримінального провадження за цим фактом.
"[МФЧХ] не засудила участь РЧХ у депортації та примусовому переміщенні українських дітей і їхній мілітаризації. У тексті жодного слова про співпрацю РЧХ з окупаційним табором "Артек", на директора якого наклали санкції за причетність до депортації українських дітей. Попри те, що всі ці дані мала президентка МФЧХ, вони не враховані. У звіті також ідеться, що російський Червоний Хрест залишається у МФЧХ, а керівник – у правлінні федерації", – написав Лубінець.
Український омбудсмен заявив, що розпочинає "кампанію інформування всіх донорів" МФЧХ.
"Міжнародні партнери мають звернути увагу, що вони роблять внески на організацію, яка покриває російські злочини. Вважаю, що все фінансування МФЧХ має бути направлене на фінансування національного товариства Червоного Хреста України й реалізацію додаткових програм захисту українців", – наголосив він.
Контекст:
27 лютого російське видання "Медуза" опублікувало матеріал про те, що російський Червоний Хрест за правилами руху Червоного Хреста й Червоного Півмісяця не має права працювати на території інших країн без дозволу цих країн, проте буває на окупованих українських територіях і, за свідченнями очевидців, знущається там з українців, зокрема тих, яких утримують у місцях позбавлення волі.
РЧХ підтримує вторгнення РФ в Україну, а не займається гуманітарними питаннями, заявляв радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк.
Щоразу після появи інформації про страти полонених українців росіянами Лубінець звертається до Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ), який разом з іншими міжнародними організаціями має фіксувати такі випадки і змусити РФ дотримуватися норм міжнародного права. У березні омбудсмен заявляв, що звільнені з російського полону українці стверджують, що не бачили там нікого із представників МКЧХ.
У квітні Лубінець заявив, що МФЧХ "підігрує" російській агресії.