Монастирський анонсував "велике будівництво кордону" з РФ та Білоруссю
Про це проінформувала пресслужба МВС.
За словами Монастирського, для того, щоб повністю обладнати кордон із Білоруссю та РФ, необхідно 17 млрд грн. Міністерство вже звернулося до уряду з проханням передбачити ці витрати у бюджеті на 2022 рік.
Як сказано у релізі, міністр у Розсипному (зона відповідальності Луганського прикордонного загону, відділу прикордонної служби "Троїцьке") ознайомився з інженерними спорудами і системою охорони державних рубежів.
"На цій ділянці вже встановлено новітню систему інтегрованого управління кордонами. Це цілий комплекс захисних інженерних споруд: протитранспортний рів і вал, контрольно-слідова смуга, рокадна дорога, загороджувальний паркан із колючим дротом і інтелектуальна система відеонагляду на 15 спостережних вежах, кожна з яких охоплює 10 км державного рубежу. Всепогодні камери, сенсорні, вібраційні та тепловізійні пристрої ефективно протидіють порушникам: фіксують найдрібніші деталі цілодобово будь-якої пори року і передають сигнал прикордонним нарядам для швидкого реагування. Сигнал фіксують і передають оптоволоконні, вібро-, тепловізорні системи", – ідеться у повідомленні.
Монастирський сказав, що сьогодні побачив "зовсім інший рівень облаштування кордону".
"Це інтелектуальний кордон, який потребує мінімального втручання людини. І навіть з Києва можна відслідкувати порушення рубежів держави. Правопорушення на ділянці "Троїцького" зменшилися у рази завдяки інтелектуальній системі. Ділянка з протяжністю понад 100 км вже облаштована. Але ми маємо ще тисячі кілометрів необлаштованого кордону. [...] Держава докладе всі зусилля та фінанси, щоб облаштувати нарешті ділянки кордону з Росією та Білоруссю. Наступного року має бути "велике будівництво кордонів". Це й інженерні споруди, виконані спеціалістами, й загалом новий інтелектуальний кордон, який дасть можливість прикордонникам на 100% контролювати межі нашої країни", – підкреслив він.
У YouTube пресслужба міністерства опублікувала ролик, в якому показала, який вигляд має ця облаштована ділянка і як там працює система відеоспостереження.
Контекст:
У 2014 році у Харківській області на кордоні з РФ почалася реалізація проєкту "Стіна". Спочатку на проєкт планували витратити 8,36 млрд грн. У 2016 році його прогнозовану вартість зменшили до 4 млрд грн.
У межах проєкту планували облаштувати російсько-український кордон у межах Чернігівської, Сумської, Харківської та Луганської областей, українсько-молдовський кордон і території, прилеглі до адміністративного кордону з тимчасово окупованих Кримом.
Передбачали, що будівництво завершать у 2018 році, але строки закінчення робіт кілька разів переносили. За останніми прогнозами, проєкт мали реалізувати до 2025 року. За даними Держприкордонслужби, на кінець квітня 2021 року облаштування українсько-російської ділянки кордону було готове на 51%.