Монастирський: Наша задача – наступного року збудувати кордон із Росією та Білоруссю

Прикордонники в Україні є, кордон позначений, але самої споруди – кордону – немає, зазначив Монастирський
Фото: mvs.gov.ua
Міграційна криза на східному кордоні ЄС загострила проблему наявності кордону України з РФ та Білоруссю. Про це 11 листопада у програмі "Право на владу" на телеканалі "1+1" заявив глава МВС України Денис Монастирський.

За його словами, прикордонники в Україні є, кордон позначений, але самої споруди – кордону – немає.

"Це наша загальна задача... наступного року збудувати кордон між Україною та Росією і між Україною та Республікою Білорусь. Мова йде про понад тисячу кілометрів державного кордону", – зазначив Монастирський.

За його словами, визначено приблизно 10 ділянок, де можливим є потік нелегальних мігрантів до українського кордону.

"Саме там будуть посилювати в першу чергу прикордонників, Нацгвардію, поліцію", – сказав глава МВС України.

Крім того, в областях, що межують із Білоруссю, планують провести навчання підрозділів територіальної оборони, наголосив Монастирський.

Протяжність державного кордону з Білоруссю становить 1111 км, із РФ – 1944 км.

Контекст:

За даними української розвідки, на території Білорусі перебуває 15 тис. біженців. До того ж розгортається кампанія, щоб їх було якнайбільше, щоб безпосередньо тиснути на Євросоюз, зазначив секретар Ради нацбезпеки та оборони України Олексій Данілов.

Білорусь подвоїла кількість авіарейсів із країн Близького Сходу, їх найчастіше використовують нелегали для подальшої міграції до країн ЄС, писало видання Welt am Sonntag.

Через наплив мігрантів уряди Литви, Латвії та Польщі вирішили побудувати паркан на кордонах із Білоруссю.

7 листопада нелегальні мігранти атакували пости польських прикордонників і намагалися зламати паркан на кордоні з Білоруссю.

;Уранці 8 листопада білоруські ЗМІ повідомили, що до кордону з Польщею висунулася численна колона мігрантів, їх супроводжують люди у військовій формі. У Держприкордонкомітеті Білорусі заявили, що на цей "крок відчаю" біженців "спонукали байдужість і нелюдське ставлення польської влади", а білоруська сторона "вживає необхідних заходів для забезпечення безперебійного функціонування каналів міжнародних сполучень, а також безпеки людей, які рухаються автомагістраллю".

У зв'язку із цим міністерство оборони Польщі підвищило готовність військ територіальної оборони на кордоні з Білоруссю. На кордоні чергує понад 12 тис. солдатів. Крім того, Польща спрямувала для патрулювання кордону з Білоруссю військові гелікоптери.

У Євросоюзі пояснили, що мігрантів до Білорусі зацікавлюють через білоруські диппредставництва.

У зв'язку із ситуацією на польсько-білоруському кордоні Польща з 9 листопада зупинила рух на автомобільному прикордонному переході в Кузниці.