Москаль: Я Туці наб'ю морду, якщо він ще раз згадає про Закарпаття. Великий політолог хріновий G

Москаль: Закарпаття не було ніким окуповано. Якого хріна Тука сюди лізе?
Фото: Сергій Крилатов / Gordonua.com

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука має зайнятися своїми прямими обов'язками, а не розносити чутки про Закарпаття, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль.

На Закарпатті немає проблеми сепаратизму. Про це виданню "ГОРДОН" сказав голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль, коментуючи заяву заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгія Туки про те, що в регіоні фіксують прояви "м'якого сепаратизму".

"Сепаратизму на Закарпатті не було, немає і ніколи не буде. Якщо пан Тука через свою недорозвиненість не розуміє, що таке національна символіка і державний прапор Угорщини, нехай не лізе в ті справи, які не пов'язані з його повноваженнями. Ми не вивішуємо тут прапори "ДНР", "ЛНР" чи РФ. Вивішуємо символіку, дозволену трьома законами України. Безграмотних людей не можна в уряд пускати", – зазначив Москаль.

Він наголосив, що Закарпаття не є під окупацією.

"Хто такий цей Тука? Він у житті на Закарпатті не був! Раз він заступник міністра з окупованих територій, нехай вибере собі кабінет у Сімферополі, Донецьку чи Луганську і там сидить і варнякає, що хоче. Закарпаття не було ніким окуповано. Якого хріна він сюди лізе? Я десь його зустріну в Києві і обов'язково йому це все висловлю в нелітературній формі. Нехай цей ідіот Тука йде і звільняє окуповані території, а не розносить плітки", – заявив губернатор.

За його словами, угорська громада жодної загрози для України не становить.

"Проблем з угорською громадою немає і не було – це все надумано. Може, Тука – член агентури ФСБ і розхитує ситуацію? Що стосується других паспортів, то насамперед це проблема Києва, а вже потім – Закарпаття. Багато людей із прикордонних сіл працюють в Угорщині лікарями, учителями, ким завгодно. Жодної загрози угорці Українській державі не становлять – їх чисельність від усього населення України становить лише 0,04%. Що ви до них причепилися? Я Туці наб'ю морду, якщо він ще раз згадає про Закарпаття. Великий політолог хріновий. Нехай іде наводити лад на окупованих територіях", – резюмував Москаль.

Відносини між Угорщиною та Україною погіршились після ухвалення Верховною Радою 5 вересня закону "Про освіту", який розширює використання української мови в навчанні. 10 вересня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто назвав український закон "ганебним і безчесним" і розпорядився, щоб угорські дипломати не підтримували жодної української ініціативи в міжнародних організаціях.

Увечері 13 жовтня в Будапешті під посольством України в Угорщині пройшла акція "Самовизначення для Закарпаття". Її учасники протестували проти українського закону "Про освіту", а деякі з них висловлювалися за "самовизначення Закарпаття".

12 листопада у Берегові представники партії "Свобода" прийшли до будівлі міської ради і зняли з нього прапор Угорщини. Вони спробували його підпалити, але поліція завадила це зробити. Правоохоронці відібрали в активістів прапор і повісили його назад. Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль заявляв, що прапор висів на будівлі законно.

Згідно з переписом населення 2001 року, в Україні проживає понад 150 тис. угорців, більшість із них – у Закарпатській області.