Москаль про спостерігачів ОБСЄ: Знаю по Донбасу. Ледарі. Тільки сидять у ресторанах – пиво, горілка, віскі. Нахрін вони нам тут потрібні?
Спостережна місія ОБСЄ буде тільки тягарем на Закарпатті та потрібна у регіоні "як зайцю стоп-сигнал", заявив голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль.
Робота спостережної місії ОБСЄ на Закарпатті не потрібна, заявив голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль в інтерв'ю "Українській правді", опублікованому 26 березня.
"Як зайцю стоп-сигнал! ОБСЄ знаю по Донбасу. Крім конфліктних ситуацій, нічого з ними не було. До роботи – ледарі. Тільки сидять у ресторанах – пиво, горілка, віскі. Нахрін вони нам тут потрібні? Я буду категорично проти. Це організація, яка себе бездарно показала на Донбасі. Де їхні досягнення? Вони когось визволили з полону, щось зробили? ОБСЄ буде тільки обузою на Закарпатті", – сказав Москаль.
За його словами, у регіоні є досить організацій, які можуть моніторити ситуацію, наприклад, "Товариство угорців Закарпаття" та "Демократична спілка угорців".
"Цього достатньо. Вони мають прямий зв'язок із Будапештом, є постійні візити. Ми нічого не приховуємо. Кажемо: "Так, є проблеми, але в Будапешта та Києва, а не в Закарпаття з Угорщиною". Ми до всіх нацменшин відносимося з однаковою повагою. Вони всі – громадяни України. Ми хочемо, щоб вони нікуди не їхали. У Будапешта аналогічне бажання. Він їм допомагає тут, щоб вони не їхали із Закарпаття. Якщо десятки тисяч в один день переїдуть, це буде економічний, гуманітарний, соціальний колапс для маленької Угорщини", – продовжив голова Закарпатської ОДА.
Він додав, що у Будапешта "дуже ревностне відношення до своєї національної меншини за кордоном".
"Це їхній пріоритет. У нас компактно проживає 150 тис. угорців. Ще 1 млн 200 тис. – у Румунії, 500 тис. – у Словаччині. Якщо порахувати їх усіх, у світі буде мало не більше 15 млн. Але в мене інше питання: хто забороняє Києву піклуватися про своїх? Хоча б забрати українців із невизнаних республік, де низький рівень життя: Придністров'я, Абхазії, Осетії, Карабаху. Тим більше, що у нас кожний рік списуються з мапи України десятки й десятки сіл. У Росії існує програма переселення "соотєчєствєнніков", а в нас такої, на жаль, немає", – заявив Москаль.
4-го і 27 лютого було підпалено офіс Товариства угорської культури Закарпаття в Ужгороді. 4 березня голова Національної поліції України Сергій Князєв повідомив, що правоохоронці затримали п'ятьох осіб, підозрюваних у нападі. За його словами, "імовірний організатор-іноземець перебуває в розшуку".
6 березня Товариство угорської культури Закарпаття вимагало, щоб у регіон увели спеціальну моніторингову місію ОБСЄ.
9 березня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що в Закарпатську область України скерували місію спостерігачів ОБСЄ. Сіярто зазначив, що його "все більше турбує серія нападів на угорську меншину".
У СММ ОБСЄ заявили, що посилили моніторинг ситуації в Закарпатті шляхом безперервного патрулювання з Івано-Франківська, але офісу в Ужгороді не відкривали.
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що угорська сторона своїми заявами про необхідність увести на Закарпаття місію ОБСЄ впритул наблизилася до червоної лінії.