"Можуть бути задіяні у підготовці плацдарму для розгортання регулярних сил агресора". Фріз звернула увагу НАТО на приватні військові компанії РФ
У зв'язку з діями російських приватних військових компаній є дилема: війська не регулярні, але зброю, розвіддані й управління дістають від генштабу РФ, зазначила нардеп від Блоку Петра Порошенка Ірина Фріз.
НАТО слід звернути увагу на розвиток російською стороною приватних військових компаній (ПВК). Про це на форумі Парламентської асамблеї (ПА) НАТО у Варшаві заявила нардеп від Блоку Петра Порошенка, голова постійної делегації України у ПА НАТО Ірина Фріз, поінформувала вона у Facebook.
"Наприклад, група Вагнера бере участь у військових діях як в Україні, так і в Сирії. Фактично ці групи виконують роль та функції ССО (сил спеціальних операцій. – "ГОРДОН"), але діють під виглядом парамілітарних формувань. Отже, ми маємо дилему: з одного боку, це нерегулярні війська, а з іншого – вони отримують зброю, техніку, розвіддані і управління за єдиним оперативним задумом ГШ (генерального штабу. – "ГОРДОН") РФ", – написала нардеп.
За її словами, групи ПВК розгортаються у країнах на базі "сплячих" осередків.
"І в результаті нелегального/легального прибуття в країну для здійснення операції можуть бути прямо задіяні у диверсійних акціях і підготовці плацдарму для розгортання регулярних сил агресора. Ці групи можуть брати активну участь у виконанні таких завдань, як знищення оптоволоконних ліній, систем зв'язку тощо", – зазначила Фріз.
Учасник форуму, нардеп від "Народного фронту" Андрій Левус зазначив, що на форумі у Варшаві "фактично путінську Росію визнано загрозою світового рівня".
ПВК "Вагнер" заснував уродженець України Дмитро Уткін. Російське націоналістичне видання "Спутник и Погром" писало, що саме ПВК "Вагнер" ліквідувала відомих ватажків сепаратистів на Донбасі – Олексія Мозгового, Павла Дрьомова, Олександра Бєднова, Євгена Іщенка та інших.
24 травня координатор групи "Інформаційний спротив", нардеп від "Народного фронту" Дмитро Тимчук повідомив, що ПВК "Вагнер" змінила організаційно-штатну структуру і змінила назву на "Ліга".