МЗС України: Київ урахує рекомендації ЄС щодо необхідності завершення започаткованих реформ

Резолюцію про виконання Україною Угоди про асоціацію з ЄС Європарламент ухвалив 10 лютого

Фото: depositphotos.com

Київ поділяє бачення Європарламенту щодо необхідності поновлення параметрів Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, повідомляє пресслужба МЗС України.

Українська влада врахує рекомендації Євросоюзу про необхідність завершення розпочатих у країні реформ. Про це йдеться в коментарі МЗС України стосовно ухваленої Європарламентом резолюції щодо виконання Україною Угоди про асоціацію з ЄС.

"Європарламент укотре наголосив, що Україна має європейську перспективу, і визнав право нашої держави відповідно до ст. 49 Договору про Європейський союз подати заявку на членство в ЄС за умови дотримання всіх копенгагенських критеріїв та принципів демократії, основних свобод, прав людини та меншин, а також забезпечення верховенства права. У доповіді наголошується, що Україна досягла значного прогресу у виконанні зобов'язань у рамках Угоди про асоціацію та інтеграції з Європейським союзом. Українська сторона обов'язково врахує рекомендації про необхідність завершення започаткованих реформ, зокрема у сферах верховенства права, належного врядування та боротьби з корупцією", – ідеться в повідомленні.

У МЗС підкреслили, що Україна поділяє бачення Європарламенту щодо необхідності поновлення параметрів Угоди про асоціацію і поглибленої зони вільної торгівлі з Євросоюзом.

"Доповідь засвідчує успішність процесу імплементації Угоди про асоціацію та наявність потужної підтримки з боку Європейського парламенту щодо подальшого поглиблення інтеграції України з ЄС", – зазначили у відомстві.

Також у МЗС висловили подяку Європарламенту за підтримку незалежності, суверенітету й територіальної цілісності України та засудження російської агресії.

Європейський парламент увечері 10 лютого затвердив резолюцію про виконання Україною Угоди про асоціацію з Євросоюзом, документ підтримало 526 депутатів, проти проголосувало 79 парламентаріїв, утримався – 71.

Зокрема, Україна зазнала критики за корупцію, яка гальмує реформи, і відсутність політичної волі для забезпечення незалежності судів. Доповідачем щодо України виступив депутат від групи Європейської народної партії Міхаель Галер.

"Широко поширена корупція продовжує гальмувати процес реформ в Україні, а триваюча конституційна криза являє собою загрозу здатності президента і Верховної Ради проводити реформи", – сказав він.

16 вересня 2014 року Верховна Рада і Європарламент синхронно затвердили Угоду про асоціацію України з ЄС. 1 вересня 2017 року вона набула чинності в повному обсязі.