МЗС України підтримало рішення США розширити санкції проти РФ у зв'язку з отруєнням Навального
У МЗС зазначили, що йдеться про заборону імпорту із РФ стрілецької зброї, боєприпасів до неї, а також експорту в РФ низки чутливих категорій товарів подвійного призначення.
"Аналогічні санкції були введені Україною проти РФ у 2014 році у зв’язку з агресією РФ проти нашої держави. Використання хімічної зброї як способу переслідування політичних і громадських діячів, представників національних меншин, журналістів, який системно практикується Кремлем, суперечить міжнародним зобов’язанням РФ та відповідним багатостороннім угодам у сфері нерозповсюдження, учасником яких є Російська Федерація. Російська влада має припинити подібну практику. Закликаємо міжнародну спільноту вжити більш рішучих дій для попередження деструктивної діяльності Росії", – ідеться у повідомленні.
Контекст:
Навальний із серпня 2020 року проходив лікування і реабілітацію в Німеччині після отруєння бойовою речовиною класу "Новачок". Літак, яким він летів із Томська в Москву, екстрено сів в Омську 20 серпня через погіршення стану політика. Навальний спершу перебував у лікарні в Омську, а 22 серпня його доправили до берлінської клініки "Шаріте". Політик був у комі 18 днів. Опозиціонер вважає замах на себе терористичним актом, організованим ФСБ за наказом Путіна.
Після повернення Навального в Росію в січні 2021 року його заарештували у справі "Ів Роше", в межах якої він раніше дістав умовний строк і мав реєструватися у слідчих, але не робив цього через лікування в Німеччині. Симоновський суд Москви 2 лютого замінив йому умовний строк на реальний у справі "Ів Роше". З урахуванням часу, проведеного під домашнім арештом, політик пробуде в колонії загального режиму два роки і 6,5 місяця.
Із лютого він перебуває в колонії у Владимирській області, у місті Покров.
Після отруєння Навального низка західних країн ввела санкції проти Росії.
20 серпня США розшили санкції проти РФ. У санкційний список додали дев'ятьох російських фізичних осіб і чотири організації, зокрема оперативників, причетних до отруєння Навального, і організації, які розробили хімічну зброю в Росії, уточнили в Держдепі.