МЗС України про затримання бойовиків "Вагнера" в Білорусі: Питання щодо можливої екстрадиції буде вирішуватися відповідними органами
У Міністерстві закордонних справ України заявили, що стежать за ситуацією навколо затримання білоруськими правоохоронцями кількох десятків бойовиків приватної військової компанії "Вагнер", серед яких, імовірно, є бойовики "ЛДНР".
Прибулих на територію Білорусі бойовиків російської приватної військової компанії "Вагнер" можуть використати з метою дестабілізації ситуації у країні напередодні виборів президента. Про це йдеться в коментарі Міністерства закордонних справ України, оприлюдненому на сайті відомства.
"Ми уважно слідкуємо за ситуацією навколо затримання білоруськими правоохоронцями декількох десятків російських бойовиків. За повідомленнями ЗМІ, серед них є ті, хто воював проти України на Донбасі. Україна давно попереджала, що учасники російських окупаційних сил та незаконних збройних формувань, які брали участь у бойових діях на сході України, використовуються в інших точках світу і становлять загрозу", – ідеться в повідомленні.
У МЗС підкреслили, що Україна розвиває добросусідські відносини з Білоруссю, всебічно підтримує її суверенітет і незалежність.
"Питання щодо можливої екстрадиції чи інших правових дій будуть вирішуватися відповідними правоохоронними та спеціальними органами", – зазначили в українському відомстві.
Про затримання 33 росіян, які є членами ПВК "Вагнер", влада Білорусі повідомила 29 липня. Понад 10 із них занесено до списку українського сайта "Миротворець" як учасників збройного конфлікту на Донбасі на стороні проросійських бойовиків.
Президент Білорусі Олександр Лукашенко під час термінової наради із членами Ради безпеки заявив, що необхідно звернутися до відповідних структур Російської Федерації, щоб вони пояснили ситуацію з російськими бойовиками ПВК "Вагнер" у Білорусі.
Російський військовий журналіст Семен Пегов стверджує, що компанія "Вагнер" мала намір перекинути групу своїх бійців через Білорусь в Африку і білоруська влада знала про це. "Радио Свобода" вважає, що точкою призначення групи був Судан.
У Радбезі Білорусі заявили, що РФ не повідомляла про перекидання сил ПВК через Білорусь.