МЗС України викликало послів Франції та ФРН через ініціативу відновлення самітів ЄС і РФ

Ініціатива Франції та ФРН запросити Путіна на саміт лідерів ЄС іде врозріз із санкційною політикою Євросоюзу, підкреслили у МЗС України
Фото: depositphotos.com
Міністерство закордонних справ України за дорученням глави відомства Дмитра Кулеби викликало в МЗС послів Франції та Німеччини Етьєна де Понсена та Анку Фельдгузен через ініціативу двох країн відновити проведення самітів Європейського союзу і РФ. Про це 25 червня повідомив пресцентр МЗС України.

"Українська сторона наголосила, що така ініціатива йде всупереч санкційній політиці ЄС, ухваленій у відповідь на агресію РФ проти України, підриває європейську солідарність на тлі ескалації Росією ситуації на тимчасово окупованих територіях та кордонах України, не заохочує Москву до виконання Мінських домовленостей", – ідеться в повідомленні.

Зі свого боку посли Франції та ФРН заявили, що це була лише ідея для обговорення в контексті розгляду стратегії ЄС щодо Росії на засіданні Європейської ради 24 червня, якої зрештою не підтримали, підкреслили в МЗС України.

"Посли підтвердили, що Німеччина і Франція є незмінними друзями України і продовжують докладати зусиль для відновлення територіальної цілісності і суверенітету нашої держави. Сторони домовилися, що подібні питання будуть обговорюватися з Україною перед їх оприлюдненням", – додали в українському зовнішньополітичному відомстві.

Контекст:

Саміти Росія – ЄС припинили після анексії Криму 2014 року.

Щодо Росії діє кілька санкційних пакетів Євросоюзу. Частина з них пов'язана з посяганням на територіальну цілісність, незалежність і суверенітет України. Окрім того, ЄС вводив санкції проти громадян РФ і російських організацій за кібератаки й арешт Навального.

23 червня ЗМІ повідомили про бажання канцлерки Німеччини Ангели Меркель і президента Франції Еммануеля Макрона запросити Путіна на саміт лідерів країн ЄС.

Наступного дня Меркель заявила, що Євросоюз "має шукати прямий контакт із Росією і російським президентом". Заяву Меркель підтримали Макрон і канцлер Австрії Себастьян Курц.

Кремль позитивно поставився до ініціативи Меркель про відновлення діалогу.

Однак практично половина країн – членів ЄС висловила різке несхвалення цієї ідеї.

Меркель у підсумку повідомила, що "буде розроблено формати й умови переговорів ЄС із Росією, але не на рівні лідерів". Ситуацію, що склалася, Bloomberg охарактеризувало як "рідкісну публічну поразку Меркель на її останньому саміті ЄС як канцлерки".